2. - 3.9.2017 Pohjanmaa-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (52)  AT-pisteet (22)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK7 Maali> Yleiskilpailun tulos
Pohjanmaa-ralli
2. - 3.9.2017
EK 8, LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
POHJANMAA-RALLI RY
Rengasmesta Oy
 
Luokka 29, 4-WD FIN N, N, A (sis.WRC), FIN R, FIA R4, FIA R5, super 2000 rally, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:1

Keskeyttäneet: 112, Rinne Henna-Kaisa, 4B, Tekninen
 
Luokka 30, 2-WD N, A, FIN R, FIA R1, FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600, V1600, enint.2000cc, Lähti:6
EK8, 14.82km, nopein: 106.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1113Tiilikka Sanna-Kaisa8:20,0
2115Riihimäki Tomi8:29,39,3
3114Yli-Rantala Teemu9:02,842,8
4150Loppi Risto10:30,92:10,9
Tulos EK 8 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1113Tiilikka Sanna-Kaisa47:55,5
2115Riihimäki Tomi48:34,6 39,1
3114Yli-Rantala Teemu50:19,5 2:24,0
4150Loppi Risto1:01:05,7*13:10,2


Keskeyttäneet: 116, Kanervala Sami, 7B, Ulosajo  -   117, Latvanen Markus, 6B, Ulosajo
*AT-pisteet: 150, Loppi Risto, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 31, seniorit 50v/ A, N, FIN R, FIA R2, FIA R#(T/D), S1600, F, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, Ryhm√§ F, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK8, 14.82km, nopein: 113.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1118Ollikkala Jaakko7:49,2
2119Saari Sami8:25,236,0
Tulos EK 8 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1118Ollikkala Jaakko45:47,0
2119Saari Sami51:55,8*6:08,8


*AT-pisteet: 119, Saari Sami, 4C, Muu syy, 5:00,0
 
Luokka 33, Ryhm√§ F, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
EK8, 14.82km, nopein: 114.7km/h
SijNroNimiTulosEro
1122Kamila Tuomas7:45,3
2121Prusti Jari8:22,437,1
3124Saari Tomi8:49,51:04,2
Tulos EK 8 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1122Kamila Tuomas44:41,9
2121Prusti Jari47:49,1 3:07,2
3124Saari Tomi48:16,9 3:35,0


Keskeyttäneet: 120, Korvola Mika, 2B, Tekninen  -   123, Kasi Timo, 6B, Ulosajo  -   125, Koskinen Petri, 4B, Tekninen
 
Luokka 34, Fyhm√§ F, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:15
EK8, 14.82km, nopein: 109.2km/h
SijNroNimiTulosEro
1134Erving Ville8:08,6
2127Nordberg Jussi8:22,313,7
3138Saari Petri8:35,526,9
4126Hannula Juha-Mikael8:36,527,9
5128Ristolainen Marko8:46,938,3
6133Knuuttila Heikki8:49,741,1
7137Pellonpää Lauri8:51,542,9
8139Pölönen Pekka15:50,27:41,6
Tulos EK 8 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1126Hannula Juha-Mikael47:21,0
2134Erving Ville47:22,5 1,5
3127Nordberg Jussi47:37,7 16,7
4138Saari Petri49:24,7 2:03,7
5137Pellonpää Lauri50:11,4*2:50,4
6133Knuuttila Heikki51:33,2*4:12,2
7139Pölönen Pekka59:32,8*12:11,8
8128Ristolainen Marko1:02:53,9 15:32,9


Keskeyttäneet: 129, Rintam√§ki Antti, 5B, Tekninen  -   130, Pihlajam√§ki Miro, 4C, Tekninen  -   131, Myllym√§ki Eetu, 4C, Tekninen  -   132, Koski Juhani, 6B, Ulosajo  -   135, Kumara Oskari, 4C, Tekninen  -   136, M√§kitalo Markus, 4B, Tekninen  -   140, M√§kynen Jaakko, 6D, Tekninen
*AT-pisteet: 132, Koski Juhani, 2A, Ennakko, 1:00,0  -   133, Knuuttila Heikki, 6A, Myöhä, 10,0  -   129, Rintam√§ki Antti, 4E, Myöhä, 2:00,0  -   132, Koski Juhani, 3A, Ennakko, 1:00,0  -   139, P√∂l√∂nen Pekka, 1A, Myöhä, 10,0  -   132, Koski Juhani, 1L, Vilppilähtö, 10,0  -   137, Pellonp√§√§ Lauri, 6A, Myöhä, 10,0