2. - 3.9.2017 Pohjanmaa-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (52)  AT-pisteet (22)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
Pohjanmaa-ralli
2. - 3.9.2017
EK 3, LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
POHJANMAA-RALLI RY
Ala-Talkkari
 
Luokka 29, 4-WD FIN N, N, A (sis.WRC), FIN R, FIA R4, FIA R5, super 2000 rally, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:1
EK3, 11.51km, nopein: 87.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1112Rinne Henna-Kaisa7:52,9
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1112Rinne Henna-Kaisa16:58,5

 
Luokka 30, 2-WD N, A, FIN R, FIA R1, FIA R2 ja FIA R3 (R3D, R3T), S1600, V1600, enint.2000cc, Lähti:6
EK3, 11.51km, nopein: 91km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Riihimäki Tomi7:35,5
2113Tiilikka Sanna-Kaisa7:36,20,7
3117Latvanen Markus7:39,84,3
4114Yli-Rantala Teemu7:42,26,7
5116Kanervala Sami8:28,853,3
6150Loppi Risto9:32,91:57,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1113Tiilikka Sanna-Kaisa16:09,1
2115Riihimäki Tomi16:22,1 13,0
3117Latvanen Markus16:35,8 26,7
4114Yli-Rantala Teemu16:45,1 36,0
5116Kanervala Sami18:04,7 1:55,6
6150Loppi Risto20:33,7*4:24,6


*AT-pisteet: 150, Loppi Risto, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 31, seniorit 50v/ A, N, FIN R, FIA R2, FIA R#(T/D), S1600, F, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:0
 
Luokka 32, Ryhm√§ F, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:2
EK3, 11.51km, nopein: 95.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1119Saari Sami7:12,7
2118Ollikkala Jaakko7:28,315,6
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1119Saari Sami15:30,8
2118Ollikkala Jaakko15:31,2 0,4

 
Luokka 33, Ryhm√§ F, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:6
EK3, 11.51km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1122Kamila Tuomas7:00,3
2125Koskinen Petri7:07,47,1
3123Kasi Timo7:13,813,5
4121Prusti Jari7:26,326,0
5124Saari Tomi7:29,729,4
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1122Kamila Tuomas14:56,1
2125Koskinen Petri15:11,0 14,9
3123Kasi Timo15:13,4 17,3
4121Prusti Jari15:54,3 58,2
5124Saari Tomi15:57,9 1:01,8


Keskeyttäneet: 120, Korvola Mika, 2B, Tekninen
 
Luokka 34, Fyhm√§ F, kuutiotilavuus vapaa, Lähti:15
EK3, 11.51km, nopein: 97km/h
SijNroNimiTulosEro
1131Myllymäki Eetu7:07,3
2126Hannula Juha-Mikael7:24,116,8
3134Erving Ville7:27,520,2
4140Mäkynen Jaakko7:34,927,6
5127Nordberg Jussi7:36,829,5
6135Kumara Oskari7:43,336,0
7138Saari Petri7:49,542,2
8137Pellonpää Lauri7:50,543,2
9136Mäkitalo Markus7:59,752,4
10132Koski Juhani8:05,758,4
11129Rintamäki Antti8:06,459,1
12133Knuuttila Heikki8:07,61:00,3
13139Pölönen Pekka8:25,61:18,3
14128Ristolainen Marko12:07,35:00,0
15130Pihlajamäki Miro12:07,35:00,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1131Myllymäki Eetu15:15,3
2126Hannula Juha-Mikael15:43,1 27,8
3127Nordberg Jussi15:52,3 37,0
4134Erving Ville16:02,8 47,5
5135Kumara Oskari16:10,8 55,5
6140Mäkynen Jaakko16:24,4 1:09,1
7138Saari Petri16:39,7 1:24,4
8136Mäkitalo Markus16:46,4 1:31,1
9137Pellonpää Lauri16:48,1 1:32,8
10133Knuuttila Heikki17:12,7 1:57,4
11129Rintamäki Antti17:16,2 2:00,9
12139Pölönen Pekka18:16,9*3:01,6
13132Koski Juhani19:43,9*4:28,6
14130Pihlajamäki Miro25:25,5 10:10,2
15128Ristolainen Marko25:29,2 10:13,9


*AT-pisteet: 132, Koski Juhani, 2A, Ennakko, 1:00,0  -   139, P√∂l√∂nen Pekka, 1A, Myöhä, 10,0  -   132, Koski Juhani, 1L, Vilppilähtö, 10,0  -   132, Koski Juhani, 3A, Ennakko, 1:00,0