2. - 3.9.2017 Pohjanmaa-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (52)  AT-pisteet (22)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
Pohjanmaa-ralli
2. - 3.9.2017
EK 2, LUOKKATULOKSET
Historic
POHJANMAA-RALLI RY
ST1 Huoltopaussi
 
Luokka 1, historic -69, E,F ja G1/T,GT,1-4 enint.1000cc/-1969, Lähti:5
EK2, 9.73km, nopein: 96.6km/h
SijNroNimiTulosEro
15Ohrankämmen Jari6:02,7
21Lepoaho Raine6:12,59,8
34Häggqvist Jukka6:19,116,4
42Heinänen Antti6:46,543,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
15Ohrankämmen Jari9:21,0
21Lepoaho Raine9:39,4 18,4
34Häggqvist Jukka9:45,6 24,6
42Heinänen Antti10:27,9 1:06,9


Keskeyttäneet: 3, Paarala Pekka, 2B, Tekninen
 
Luokka 2, historic-69, E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cc/-1969, Lähti:1
EK2, 9.73km, nopein: 100.5km/h
SijNroNimiTulosEro
16Pousi Petri5:48,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Pousi Petri8:55,3

 
Luokka 3, historic-69, E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600 cc/-1969, Lähti:4
EK2, 9.73km, nopein: 100.3km/h
SijNroNimiTulosEro
110Nysten Marko5:49,1
27Meronen Jyrki6:16,227,1
38Lehtinen Juhani6:31,442,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Nysten Marko8:54,9
27Meronen Jyrki9:37,8 42,9
38Lehtinen Juhani10:01,4 1:06,5


Keskeyttäneet: 9, Salminen Sakari, 1B, Tekninen
 
Luokka 4, historic-69,E,F ja G1/T,TG,1-4,yli 1600 cc/-1969, Lähti:3
EK2, 9.73km, nopein: 101.2km/h
SijNroNimiTulosEro
112Ahlmark Jesse5:46,2
211Koski Lasse5:53,06,8
313Berner Juha5:54,98,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Berner Juha9:08,7
212Ahlmark Jesse9:14,5*5,8
311Koski Lasse10:08,7*1:00,0


*AT-pisteet: 11, Koski Lasse, 1A, Ennakko, 1:00,0  -   12, Ahlmark Jesse, 2L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 5, historic-75, G2 ja H1/ 2 ja 4,enint.1300 cc/1970-1975, Lähti:3
EK2, 9.73km, nopein: 103.4km/h
SijNroNimiTulosEro
114Mikkola Jerry5:38,7
215Karpiola Mika5:40,41,7
316Lappalainen Jussi5:42,03,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
114Mikkola Jerry8:40,1
216Lappalainen Jussi8:48,7 8,6
315Karpiola Mika8:50,9 10,8

 
Luokka 6, historic-75, G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970-1975, Lähti:4
EK2, 9.73km, nopein: 105.6km/h
SijNroNimiTulosEro
118Männistö Pasi5:31,6
219Loppi Kari5:34,93,3
320Altti Pekka5:36,65,0
417Laine Esa6:00,428,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Männistö Pasi8:30,4
219Loppi Kari8:38,3 7,9
320Altti Pekka8:41,0 10,6
417Laine Esa9:15,0 44,6

 
Luokka 7, historic-75, G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970-1975, Lähti:6
EK2, 9.73km, nopein: 108.9km/h
SijNroNimiTulosEro
121Ala-Lahti Jorma5:21,7
227Kanerva Janne5:28,26,5
323Laakso Markku5:47,425,7
424Wikman Sven-Olof5:48,126,4
522Lajunen Lauri6:16,554,8
626Juhannusvuori Kimmo8:07,82:46,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Ala-Lahti Jorma8:20,3
227Kanerva Janne8:25,5 5,2
324Wikman Sven-Olof8:54,6 34,3
423Laakso Markku8:57,4 37,1
522Lajunen Lauri9:38,6 1:18,3
626Juhannusvuori Kimmo11:00,8 2:40,5

 
Luokka 8, historic-81, G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3,enint. 1300 cc/1970-1981, Lähti:3
EK2, 9.73km, nopein: 89.2km/h
SijNroNimiTulosEro
130Salokaski Sauli6:32,6
228Hakala Markku6:35,02,4
329Äyräväinen Henry6:35,22,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Äyräväinen Henry10:03,8
228Hakala Markku10:08,7 4,9
330Salokaski Sauli10:10,5 6,7

 
Luokka 9, historic-81, G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970-1981, Lähti:2
EK2, 9.73km, nopein: 97.6km/h
SijNroNimiTulosEro
132Linden Raimo5:58,9
231Blomroos Pertti6:02,53,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Linden Raimo9:09,4
231Blomroos Pertti9:21,7 12,3

 
Luokka 10, historic-81, G1, G2, H1, H2 ja I /1 ja 3, yli 1600 cc/1970-1981, Lähti:2
EK2, 9.73km, nopein: 104.1km/h
SijNroNimiTulosEro
134Sakselin Antero5:36,4
233Salenius Pekka6:04,428,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Sakselin Antero8:38,2
233Salenius Pekka9:21,0 42,8

 
Luokka 11, historic-81, H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976-1981, Lähti:3
EK2, 9.73km, nopein: 103.9km/h
SijNroNimiTulosEro
137Raittila Seppo5:37,2
236Glad Vesa5:37,40,2
335Mäkinen Vesa5:46,18,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Glad Vesa8:35,9
237Raittila Seppo8:38,5 2,6
335Mäkinen Vesa8:51,9 16,0

 
Luokka 12, historic-81, H2 ja I/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1976-1981, Lähti:3
EK2, 9.73km, nopein: 101.6km/h
SijNroNimiTulosEro
140Putila Jyrki5:44,8
239Soimetsä Jukka5:49,14,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Putila Jyrki8:48,4
239Soimetsä Jukka8:57,0 8,6


Keskeyttäneet: 38, Tauriainen Rami, 2B, Tekninen
 
Luokka 13, historic-81, H2 ja I/ 2 ja 4, yli 1600cc/1976-1981, Lähti:5
EK2, 9.73km, nopein: 107.4km/h
SijNroNimiTulosEro
141Vuori Juhani5:26,2
245Jänisoja Isto5:39,513,3
343Sinkkonen Toni5:39,613,4
442Vanhatalo Tomi5:40,414,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
141Vuori Juhani8:21,5
245Jänisoja Isto8:40,4 18,9
343Sinkkonen Toni8:43,1 21,6
442Vanhatalo Tomi8:47,4 25,9


Keskeyttäneet: 44, Sillanpää Mika, 1B, Moottoririkko
 
Luokka 14, historic-90, J1 ja J2/ N,A ja B, enint.1300 c/1982-1990, Lähti:1
EK2, 9.73km, nopein: 98.7km/h
SijNroNimiTulosEro
146Selänne Juha5:54,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Selänne Juha9:06,6

 
Luokka 15, historic-90, J1 ja J2 / N,A ja B, enint.1600cc/1982-1990, Lähti:4
EK2, 9.73km, nopein: 103.8km/h
SijNroNimiTulosEro
150Virtanen Jukka5:37,3
249Lindroos Esa6:12,935,6
347Männistö Reijo6:15,838,5
448Holmberg Kari6:34,156,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Virtanen Jukka8:44,2
249Lindroos Esa9:35,9 51,7
347Männistö Reijo9:44,3 1:00,1
448Holmberg Kari10:07,4 1:23,2

 
Luokka 16, historic-90, J1 ja J2 / N,A ja B, enint.2000cc/1982-1990, Lähti:1
EK2, 9.73km, nopein: 104.7km/h
SijNroNimiTulosEro
151Koskela Ilkka5:34,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Koskela Ilkka8:32,9

 
Luokka 17, historic-90, J1 ja J2 / N,A ja B, yli 2000cc/1982-1990, Lähti:1
EK2, 9.73km, nopein: 97.3km/h
SijNroNimiTulosEro
152Tarvainen Matti.J.5:59,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Tarvainen Matti.J.9:13,1