2. - 3.9.2017 Pohjanmaa-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (52)  AT-pisteet (22)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Pohjanmaa-ralli
2. - 3.9.2017
EK 1, LUOKKATULOKSET
Historic
POHJANMAA-RALLI RY
Rengastien Autotarvike
 
Luokka 1, historic -69, E,F ja G1/T,GT,1-4 enint.1000cc/-1969, Lähti:5
EK1, 5.31km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiTulosEro
15Ohrankämmen Jari3:18,3
24Häggqvist Jukka3:26,58,2
31Lepoaho Raine3:26,98,6
43Paarala Pekka3:29,711,4
52Heinänen Antti3:41,423,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
15Ohrankämmen Jari3:18,3
24Häggqvist Jukka3:26,5 8,2
31Lepoaho Raine3:26,9 8,6
43Paarala Pekka3:29,7 11,4
52Heinänen Antti3:41,4 23,1

 
Luokka 2, historic-69, E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1300cc/-1969, Lähti:1
EK1, 5.31km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiTulosEro
16Pousi Petri3:06,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Pousi Petri3:06,8

 
Luokka 3, historic-69, E,F ja G1/T,GT,1-4,enint.1600 cc/-1969, Lähti:4
EK1, 5.31km, nopein: 102.9km/h
SijNroNimiTulosEro
110Nysten Marko3:05,8
27Meronen Jyrki3:21,615,8
38Lehtinen Juhani3:30,024,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Nysten Marko3:05,8
27Meronen Jyrki3:21,6 15,8
38Lehtinen Juhani3:30,0 24,2


Keskeyttäneet: 9, Salminen Sakari, 1B, Tekninen
 
Luokka 4, historic-69,E,F ja G1/T,TG,1-4,yli 1600 cc/-1969, Lähti:3
EK1, 5.31km, nopein: 98.6km/h
SijNroNimiTulosEro
113Berner Juha3:13,8
211Koski Lasse3:15,71,9
312Ahlmark Jesse3:18,34,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
113Berner Juha3:13,8
212Ahlmark Jesse3:18,3 4,5
311Koski Lasse4:15,7*1:01,9


*AT-pisteet: 11, Koski Lasse, 1A, Ennakko, 1:00,0
 
Luokka 5, historic-75, G2 ja H1/ 2 ja 4,enint.1300 cc/1970-1975, Lähti:3
EK1, 5.31km, nopein: 105.4km/h
SijNroNimiTulosEro
114Mikkola Jerry3:01,4
216Lappalainen Jussi3:06,75,3
315Karpiola Mika3:10,59,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
114Mikkola Jerry3:01,4
216Lappalainen Jussi3:06,7 5,3
315Karpiola Mika3:10,5 9,1

 
Luokka 6, historic-75, G2 ja H1/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1970-1975, Lähti:4
EK1, 5.31km, nopein: 106.9km/h
SijNroNimiTulosEro
118Männistö Pasi2:58,8
219Loppi Kari3:03,44,6
320Altti Pekka3:04,45,6
417Laine Esa3:14,615,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
118Männistö Pasi2:58,8
219Loppi Kari3:03,4 4,6
320Altti Pekka3:04,4 5,6
417Laine Esa3:14,6 15,8

 
Luokka 7, historic-75, G2 ja H1/ 2 ja 4, yli 1600 cc/ 1970-1975, Lähti:6
EK1, 5.31km, nopein: 110.5km/h
SijNroNimiTulosEro
126Juhannusvuori Kimmo2:53,0
227Kanerva Janne2:57,34,3
321Ala-Lahti Jorma2:58,65,6
424Wikman Sven-Olof3:06,513,5
523Laakso Markku3:10,017,0
622Lajunen Lauri3:22,129,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
126Juhannusvuori Kimmo2:53,0
227Kanerva Janne2:57,3 4,3
321Ala-Lahti Jorma2:58,6 5,6
424Wikman Sven-Olof3:06,5 13,5
523Laakso Markku3:10,0 17,0
622Lajunen Lauri3:22,1 29,1

 
Luokka 8, historic-81, G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3,enint. 1300 cc/1970-1981, Lähti:3
EK1, 5.31km, nopein: 91.6km/h
SijNroNimiTulosEro
129Äyräväinen Henry3:28,6
228Hakala Markku3:33,75,1
330Salokaski Sauli3:37,99,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Äyräväinen Henry3:28,6
228Hakala Markku3:33,7 5,1
330Salokaski Sauli3:37,9 9,3

 
Luokka 9, historic-81, G1, G2, H1, H2 ja I / 1 ja 3, enint.1600 cc/1970-1981, Lähti:2
EK1, 5.31km, nopein: 100.3km/h
SijNroNimiTulosEro
132Linden Raimo3:10,5
231Blomroos Pertti3:19,28,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Linden Raimo3:10,5
231Blomroos Pertti3:19,2 8,7

 
Luokka 10, historic-81, G1, G2, H1, H2 ja I /1 ja 3, yli 1600 cc/1970-1981, Lähti:2
EK1, 5.31km, nopein: 105.1km/h
SijNroNimiTulosEro
134Sakselin Antero3:01,8
233Salenius Pekka3:16,614,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
134Sakselin Antero3:01,8
233Salenius Pekka3:16,6 14,8

 
Luokka 11, historic-81, H2 ja I / 2 ja 4, enint.1300 cc/1976-1981, Lähti:3
EK1, 5.31km, nopein: 107.1km/h
SijNroNimiTulosEro
136Glad Vesa2:58,5
237Raittila Seppo3:01,32,8
335Mäkinen Vesa3:05,87,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Glad Vesa2:58,5
237Raittila Seppo3:01,3 2,8
335Mäkinen Vesa3:05,8 7,3

 
Luokka 12, historic-81, H2 ja I/ 2 ja 4, enint.1600 cc/1976-1981, Lähti:3
EK1, 5.31km, nopein: 104.1km/h
SijNroNimiTulosEro
140Putila Jyrki3:03,6
239Soimetsä Jukka3:07,94,3
338Tauriainen Rami3:12,99,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
140Putila Jyrki3:03,6
239Soimetsä Jukka3:07,9 4,3
338Tauriainen Rami3:12,9 9,3

 
Luokka 13, historic-81, H2 ja I/ 2 ja 4, yli 1600cc/1976-1981, Lähti:5
EK1, 5.31km, nopein: 109km/h
SijNroNimiTulosEro
141Vuori Juhani2:55,3
245Jänisoja Isto3:00,95,6
343Sinkkonen Toni3:03,58,2
442Vanhatalo Tomi3:07,011,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
141Vuori Juhani2:55,3
245Jänisoja Isto3:00,9 5,6
343Sinkkonen Toni3:03,5 8,2
442Vanhatalo Tomi3:07,0 11,7


Keskeyttäneet: 44, Sillanpää Mika, 1B, Moottoririkko
 
Luokka 14, historic-90, J1 ja J2/ N,A ja B, enint.1300 c/1982-1990, Lähti:1
EK1, 5.31km, nopein: 99.7km/h
SijNroNimiTulosEro
146Selänne Juha3:11,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
146Selänne Juha3:11,8

 
Luokka 15, historic-90, J1 ja J2 / N,A ja B, enint.1600cc/1982-1990, Lähti:4
EK1, 5.31km, nopein: 102.3km/h
SijNroNimiTulosEro
150Virtanen Jukka3:06,9
249Lindroos Esa3:23,016,1
347Männistö Reijo3:28,521,6
448Holmberg Kari3:33,326,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Virtanen Jukka3:06,9
249Lindroos Esa3:23,0 16,1
347Männistö Reijo3:28,5 21,6
448Holmberg Kari3:33,3 26,4

 
Luokka 16, historic-90, J1 ja J2 / N,A ja B, enint.2000cc/1982-1990, Lähti:1
EK1, 5.31km, nopein: 107.1km/h
SijNroNimiTulosEro
151Koskela Ilkka2:58,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
151Koskela Ilkka2:58,5

 
Luokka 17, historic-90, J1 ja J2 / N,A ja B, yli 2000cc/1982-1990, Lähti:1
EK1, 5.31km, nopein: 98.9km/h
SijNroNimiTulosEro
152Tarvainen Matti.J.3:13,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Tarvainen Matti.J.3:13,2