6.2.2016 XVII_Kangasniemi_Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (9)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK5 Maali> Yleiskilpailun tulos
XVII_Kangasniemi_Ralli
6.2.2016
EK 6, LUOKKATULOKSET
F-rallisarja yleinen
Kangasniemen UA
Hiiteri
 
Luokka 1, F, alle 1600 cc (F, FinR, V1600, A tai N), Lähti:15
EK6, 14.6km, nopein: 116.6km/h
SijNroNimiTulosEro
11Salminen Petteri7:30,8
24Ruoppa Timo7:33,42,6
33Krouvi Mika7:41,210,4
410Ollikkala Jaakko7:47,216,4
514Anttila Anders7:58,227,4
647Oksanen Jarno8:08,337,5
717Koivusaari Sami8:10,039,2
819Valkonen Pasi8:33,81:03,0
928Jaakkola Kalle8:44,91:14,1
1012Sjölund Krister23:41,816:11,0
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Salminen Petteri35:53,7
23Krouvi Mika36:40,9 47,2
34Ruoppa Timo36:42,9 49,2
410Ollikkala Jaakko37:08,8 1:15,1
514Anttila Anders38:15,1 2:21,4
617Koivusaari Sami38:29,2 2:35,5
747Oksanen Jarno39:09,6 3:15,9
828Jaakkola Kalle39:55,7 4:02,0
919Valkonen Pasi40:13,4 4:19,7
1012Sjölund Krister54:27,3 18:33,6


Keskeyttäneet: 7, Kulmala Tero, 1B, ulosajo  -   16, Junnila Jarno, 5B, tekninen vika  -   20, H√∂gstr√∂m Juha, 2B, tekninen vika  -   34, Myyrinmaa Sami, 1B, Ulosajo  -   38, Linden Jari, 4A, tekninen vika
 
Luokka 2, F, alle 2200 cc (F, FinR, a tai N), Lähti:24
EK6, 14.6km, nopein: 112.4km/h
SijNroNimiTulosEro
16Vihervuori Petri7:47,8
29Hakulinen Antti7:48,30,5
344Lahikainen Lasse7:53,05,2
424Kortesuo Mikko7:53,86,0
543Kosloff Joonas7:57,69,8
646Valtaala Jari7:57,810,0
721Laitinen Henri8:04,516,7
842Harjula Petri8:06,819,0
933Tuomisto Henri8:09,822,0
1035Auraneva Juha-Matti8:10,522,7
1130Huhtala Tommi8:15,627,8
1227Manerus Matti8:16,128,3
1337Savonen Tero8:25,637,8
1450Leppänen Jarmo8:26,138,3
1541Kopalainen Pentti8:28,841,0
1640Salminen Jukka8:50,61:02,8
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Vihervuori Petri37:02,4
224Kortesuo Mikko37:11,9 9,5
39Hakulinen Antti37:19,2 16,8
444Lahikainen Lasse37:23,5 21,1
543Kosloff Joonas37:41,3 38,9
646Valtaala Jari37:47,7 45,3
733Tuomisto Henri38:12,5 1:10,1
830Huhtala Tommi38:21,2 1:18,8
921Laitinen Henri38:58,5 1:56,1
1037Savonen Tero39:01,2 1:58,8
1142Harjula Petri39:01,4 1:59,0
1235Auraneva Juha-Matti39:21,9 2:19,5
1327Manerus Matti39:22,4 2:20,0
1450Leppänen Jarmo39:24,4 2:22,0
1541Kopalainen Pentti40:03,3 3:00,9
1640Salminen Jukka40:59,1 3:56,7


Keskeyttäneet: 13, Nikusaari Miika, 2A, tekninen vika  -   15, Paavilainen Petteri, 3B, Ulosajo  -   18, Sundell Sami, 4C, tekninen vika  -   25, H√§kkinen Ville, 4C, tekninen vika  -   26, Lindberg Janne, 2B, tekninen vika  -   45, Asikainen Kalle, 1B, tekninen vika  -   48, Kettunen Mikael, 4B, tekninen vika  -   49, Korpi Jyrki, 5B, tekninen vika
 
Luokka 3, F, yli 2200 cc (F, FinR, A tai N), Lähti:10
EK6, 14.6km, nopein: 118.4km/h
SijNroNimiTulosEro
12Salminen Tero7:24,1
25Hellström Markus7:41,117,0
311Kauppinen Mikko7:49,024,9
431Nirvi Tapio8:21,257,1
529Hyttinen Anssi8:26,51:02,4
622Hiipakka Joni9:52,52:28,4
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Salminen Tero35:00,0
211Kauppinen Mikko36:19,9 1:19,9
35Hellström Markus36:53,6 1:53,6
431Nirvi Tapio38:53,7 3:53,7
522Hiipakka Joni39:04,0 4:04,0
629Hyttinen Anssi39:48,0 4:48,0


Keskeyttäneet: 8, Huuhka Jari, 6B, Ulosajo  -   23, Makiainen Marko, 1B, Ulosajo  -   32, Mieskolainen Harri, 4B, tekninen vika  -   36, M√§kinen Tomi, 6A, tekninen vika