6.2.2016 XVII_Kangasniemi_Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (9)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulos
XVII_Kangasniemi_Ralli
6.2.2016
EK 5, LUOKKATULOKSET
F-rallisarja yleinen
Kangasniemen UA
Ohensalo
 
Luokka 1, F, alle 1600 cc (F, FinR, V1600, A tai N), Lähti:15
EK5, 14.57km, nopein: 117.5km/h
SijNroNimiTulosEro
11Salminen Petteri7:26,3
23Krouvi Mika7:40,314,0
310Ollikkala Jaakko7:43,417,1
44Ruoppa Timo7:43,817,5
514Anttila Anders7:55,429,1
617Koivusaari Sami7:57,931,6
712Sjölund Krister8:00,334,0
847Oksanen Jarno8:08,842,5
928Jaakkola Kalle8:12,946,6
1019Valkonen Pasi8:16,149,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Salminen Petteri28:22,9
23Krouvi Mika28:59,7 36,8
34Ruoppa Timo29:09,5 46,6
410Ollikkala Jaakko29:21,6 58,7
514Anttila Anders30:16,9 1:54,0
617Koivusaari Sami30:19,2 1:56,3
712Sjölund Krister30:45,5 2:22,6
847Oksanen Jarno31:01,3 2:38,4
928Jaakkola Kalle31:10,8 2:47,9
1019Valkonen Pasi31:39,6 3:16,7


Keskeyttäneet: 7, Kulmala Tero, 1B, ulosajo  -   16, Junnila Jarno, 5B, tekninen vika  -   20, H√∂gstr√∂m Juha, 2B, tekninen vika  -   34, Myyrinmaa Sami, 1B, Ulosajo  -   38, Linden Jari, 4A, tekninen vika
 
Luokka 2, F, alle 2200 cc (F, FinR, a tai N), Lähti:24
EK5, 14.57km, nopein: 114.3km/h
SijNroNimiTulosEro
124Kortesuo Mikko7:39,0
26Vihervuori Petri7:41,82,8
39Hakulinen Antti7:44,15,1
446Valtaala Jari7:45,86,8
544Lahikainen Lasse7:46,47,4
643Kosloff Joonas7:50,411,4
727Manerus Matti7:52,413,4
821Laitinen Henri8:00,521,5
930Huhtala Tommi8:01,922,9
1042Harjula Petri8:02,023,0
1133Tuomisto Henri8:04,525,5
1237Savonen Tero8:10,031,0
1350Leppänen Jarmo8:13,334,3
1441Kopalainen Pentti8:16,037,0
1535Auraneva Juha-Matti8:23,744,7
1640Salminen Jukka8:33,654,6
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Vihervuori Petri29:14,6
224Kortesuo Mikko29:18,1 3,5
344Lahikainen Lasse29:30,5 15,9
49Hakulinen Antti29:30,9 16,3
543Kosloff Joonas29:43,7 29,1
646Valtaala Jari29:49,9 35,3
733Tuomisto Henri30:02,7 48,1
830Huhtala Tommi30:05,6 51,0
937Savonen Tero30:35,6 1:21,0
1021Laitinen Henri30:54,0 1:39,4
1142Harjula Petri30:54,6 1:40,0
1250Leppänen Jarmo30:58,3 1:43,7
1327Manerus Matti31:06,3 1:51,7
1435Auraneva Juha-Matti31:11,4 1:56,8
1541Kopalainen Pentti31:34,5 2:19,9
1640Salminen Jukka32:08,5 2:53,9


Keskeyttäneet: 13, Nikusaari Miika, 2A, tekninen vika  -   15, Paavilainen Petteri, 3B, Ulosajo  -   18, Sundell Sami, 4C, tekninen vika  -   25, H√§kkinen Ville, 4C, tekninen vika  -   26, Lindberg Janne, 2B, tekninen vika  -   45, Asikainen Kalle, 1B, tekninen vika  -   48, Kettunen Mikael, 4B, tekninen vika  -   49, Korpi Jyrki, 5B, tekninen vika
 
Luokka 3, F, yli 2200 cc (F, FinR, A tai N), Lähti:10
EK5, 14.57km, nopein: 121.2km/h
SijNroNimiTulosEro
12Salminen Tero7:12,7
211Kauppinen Mikko7:25,713,0
35Hellström Markus7:32,720,0
422Hiipakka Joni7:33,420,7
58Huuhka Jari7:38,025,3
631Nirvi Tapio8:08,956,2
736Mäkinen Tomi8:09,456,7
829Hyttinen Anssi8:19,71:07,0
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Salminen Tero27:35,9
211Kauppinen Mikko28:30,9 55,0
322Hiipakka Joni29:11,5 1:35,6
45Hellström Markus29:12,5 1:36,6
58Huuhka Jari29:13,5 1:37,6
631Nirvi Tapio30:32,5 2:56,6
729Hyttinen Anssi31:21,5 3:45,6
836Mäkinen Tomi35:47,3 8:11,4


Keskeyttäneet: 23, Makiainen Marko, 1B, Ulosajo  -   32, Mieskolainen Harri, 4B, tekninen vika