6.2.2016 XVII_Kangasniemi_Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (9)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK3 EK5 >> Yleiskilpailun tulos
XVII_Kangasniemi_Ralli
6.2.2016
EK 4, LUOKKATULOKSET
F-rallisarja yleinen
Kangasniemen UA
Kyyhkye
 
Luokka 1, F, alle 1600 cc (F, FinR, V1600, A tai N), Lähti:15
EK4, 13.32km, nopein: 98.5km/h
SijNroNimiTulosEro
11Salminen Petteri8:06,9
23Krouvi Mika8:19,612,7
34Ruoppa Timo8:21,614,7
410Ollikkala Jaakko8:27,520,6
512Sjölund Krister8:37,730,8
617Koivusaari Sami8:43,937,0
716Junnila Jarno8:46,039,1
814Anttila Anders8:48,641,7
947Oksanen Jarno8:53,646,7
1028Jaakkola Kalle8:58,751,8
1119Valkonen Pasi9:15,61:08,7
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Salminen Petteri20:56,6
23Krouvi Mika21:19,4 22,8
34Ruoppa Timo21:25,7 29,1
410Ollikkala Jaakko21:38,2 41,6
517Koivusaari Sami22:21,3 1:24,7
614Anttila Anders22:21,5 1:24,9
712Sjölund Krister22:45,2 1:48,6
847Oksanen Jarno22:52,5 1:55,9
928Jaakkola Kalle22:57,9 2:01,3
1016Junnila Jarno23:17,9 2:21,3
1119Valkonen Pasi23:23,5 2:26,9


Keskeyttäneet: 7, Kulmala Tero, 1B, ulosajo  -   20, H√∂gstr√∂m Juha, 2B, tekninen vika  -   34, Myyrinmaa Sami, 1B, Ulosajo  -   38, Linden Jari, 4A, tekninen vika
 
Luokka 2, F, alle 2200 cc (F, FinR, a tai N), Lähti:24
EK4, 13.32km, nopein: 96.8km/h
SijNroNimiTulosEro
143Kosloff Joonas8:15,4
244Lahikainen Lasse8:24,89,4
324Kortesuo Mikko8:27,712,3
46Vihervuori Petri8:28,012,6
59Hakulinen Antti8:28,913,5
633Tuomisto Henri8:37,221,8
718Sundell Sami8:37,822,4
846Valtaala Jari8:38,222,8
937Savonen Tero8:40,625,2
1030Huhtala Tommi8:42,627,2
1121Laitinen Henri8:46,831,4
1250Leppänen Jarmo8:50,034,6
1335Auraneva Juha-Matti8:53,838,4
1449Korpi Jyrki8:59,143,7
1541Kopalainen Pentti8:59,744,3
1642Harjula Petri9:00,144,7
1740Salminen Jukka9:10,154,7
1827Manerus Matti9:16,41:01,0
1925Häkkinen Ville9:19,01:03,6
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Vihervuori Petri21:32,8
224Kortesuo Mikko21:39,1 6,3
344Lahikainen Lasse21:44,1 11,3
49Hakulinen Antti21:46,8 14,0
543Kosloff Joonas21:53,3 20,5
633Tuomisto Henri21:58,2 25,4
730Huhtala Tommi22:03,7 30,9
846Valtaala Jari22:04,1 31,3
918Sundell Sami22:06,8 34,0
1037Savonen Tero22:25,6 52,8
1150Leppänen Jarmo22:45,0 1:12,2
1235Auraneva Juha-Matti22:47,7 1:14,9
1342Harjula Petri22:52,6 1:19,8
1421Laitinen Henri22:53,5 1:20,7
1549Korpi Jyrki22:59,0 1:26,2
1627Manerus Matti23:13,9 1:41,1
1741Kopalainen Pentti23:18,5 1:45,7
1840Salminen Jukka23:34,9 2:02,1
1925Häkkinen Ville24:10,7 2:37,9


Keskeyttäneet: 13, Nikusaari Miika, 2A, tekninen vika  -   15, Paavilainen Petteri, 3B, Ulosajo  -   26, Lindberg Janne, 2B, tekninen vika  -   45, Asikainen Kalle, 1B, tekninen vika  -   48, Kettunen Mikael, 4B, tekninen vika
 
Luokka 3, F, yli 2200 cc (F, FinR, A tai N), Lähti:10
EK4, 13.32km, nopein: 98.9km/h
SijNroNimiTulosEro
12Salminen Tero8:04,9
211Kauppinen Mikko8:16,711,8
38Huuhka Jari8:26,121,2
45Hellström Markus8:27,622,7
522Hiipakka Joni8:37,032,1
636Mäkinen Tomi8:41,236,3
731Nirvi Tapio8:43,638,7
829Hyttinen Anssi8:57,252,3
Tulos EK 4 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Salminen Tero20:23,2
211Kauppinen Mikko21:05,2 42,0
38Huuhka Jari21:35,5 1:12,3
422Hiipakka Joni21:38,1 1:14,9
55Hellström Markus21:39,8 1:16,6
631Nirvi Tapio22:23,6 2:00,4
729Hyttinen Anssi23:01,8 2:38,6
836Mäkinen Tomi27:37,9 7:14,7


Keskeyttäneet: 23, Makiainen Marko, 1B, Ulosajo  -   32, Mieskolainen Harri, 4B, tekninen vika