6.2.2016 XVII_Kangasniemi_Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (9)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK2 EK4 >> Yleiskilpailun tulos
XVII_Kangasniemi_Ralli
6.2.2016
EK 3, LUOKKATULOKSET
F-rallisarja yleinen
Kangasniemen UA
Vilska
 
Luokka 1, F, alle 1600 cc (F, FinR, V1600, A tai N), Lähti:15
EK3, 5.6km, nopein: 92.1km/h
SijNroNimiTulosEro
11Salminen Petteri3:38,8
24Ruoppa Timo3:40,21,4
33Krouvi Mika3:41,62,8
410Ollikkala Jaakko3:46,98,1
514Anttila Anders3:53,414,6
616Junnila Jarno3:55,216,4
747Oksanen Jarno3:56,818,0
817Koivusaari Sami3:58,719,9
938Linden Jari3:59,821,0
1028Jaakkola Kalle4:04,425,6
1119Valkonen Pasi4:07,829,0
1212Sjölund Krister4:29,851,0
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
11Salminen Petteri12:49,7
23Krouvi Mika12:59,8 10,1
34Ruoppa Timo13:04,1 14,4
410Ollikkala Jaakko13:10,7 21,0
538Linden Jari13:23,1 33,4
614Anttila Anders13:32,9 43,2
717Koivusaari Sami13:37,4 47,7
847Oksanen Jarno13:58,9 1:09,2
928Jaakkola Kalle13:59,2 1:09,5
1012Sjölund Krister14:07,5 1:17,8
1119Valkonen Pasi14:07,9 1:18,2
1216Junnila Jarno14:31,9 1:42,2


Keskeyttäneet: 7, Kulmala Tero, 1B, ulosajo  -   20, H√∂gstr√∂m Juha, 2B, tekninen vika  -   34, Myyrinmaa Sami, 1B, Ulosajo
 
Luokka 2, F, alle 2200 cc (F, FinR, a tai N), Lähti:24
EK3, 5.6km, nopein: 88.5km/h
SijNroNimiTulosEro
16Vihervuori Petri3:47,8
244Lahikainen Lasse3:48,40,6
348Kettunen Mikael3:49,21,4
425Häkkinen Ville3:49,61,8
524Kortesuo Mikko3:51,03,2
69Hakulinen Antti3:51,33,5
733Tuomisto Henri3:51,43,6
830Huhtala Tommi3:52,24,4
943Kosloff Joonas3:52,64,8
1046Valtaala Jari3:53,65,8
1142Harjula Petri3:56,48,6
1218Sundell Sami3:56,89,0
1337Savonen Tero3:57,49,6
1435Auraneva Juha-Matti3:59,611,8
1550Leppänen Jarmo4:00,512,7
1649Korpi Jyrki4:02,214,4
1721Laitinen Henri4:04,116,3
1827Manerus Matti4:07,119,3
1941Kopalainen Pentti4:07,319,5
2040Salminen Jukka4:17,029,2
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
16Vihervuori Petri13:04,8
224Kortesuo Mikko13:11,4 6,6
39Hakulinen Antti13:17,9 13,1
444Lahikainen Lasse13:19,3 14,5
533Tuomisto Henri13:21,0 16,2
630Huhtala Tommi13:21,1 16,3
748Kettunen Mikael13:23,4 18,6
846Valtaala Jari13:25,9 21,1
918Sundell Sami13:29,0 24,2
1043Kosloff Joonas13:37,9 33,1
1137Savonen Tero13:45,0 40,2
1242Harjula Petri13:52,5 47,7
1335Auraneva Juha-Matti13:53,9 49,1
1450Leppänen Jarmo13:55,0 50,2
1527Manerus Matti13:57,5 52,7
1649Korpi Jyrki13:59,9 55,1
1721Laitinen Henri14:06,7 1:01,9
1841Kopalainen Pentti14:18,8 1:14,0
1940Salminen Jukka14:24,8 1:20,0
2025Häkkinen Ville14:51,7 1:46,9


Keskeyttäneet: 13, Nikusaari Miika, 2A, tekninen vika  -   15, Paavilainen Petteri, 3B, Ulosajo  -   26, Lindberg Janne, 2B, tekninen vika  -   45, Asikainen Kalle, 1B, tekninen vika
 
Luokka 3, F, yli 2200 cc (F, FinR, A tai N), Lähti:10
EK3, 5.6km, nopein: 94.7km/h
SijNroNimiTulosEro
12Salminen Tero3:32,8
222Hiipakka Joni3:46,413,6
311Kauppinen Mikko3:48,916,1
432Mieskolainen Harri3:49,116,3
55Hellström Markus3:50,117,3
68Huuhka Jari3:52,820,0
731Nirvi Tapio3:58,325,5
829Hyttinen Anssi4:08,836,0
936Mäkinen Tomi9:25,95:53,1
Tulos EK 3 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
12Salminen Tero12:18,3
211Kauppinen Mikko12:48,5 30,2
332Mieskolainen Harri12:51,1 32,8
422Hiipakka Joni13:01,1 42,8
58Huuhka Jari13:09,4 51,1
65Hellström Markus13:12,2 53,9
731Nirvi Tapio13:40,0 1:21,7
829Hyttinen Anssi14:04,6 1:46,3
936Mäkinen Tomi18:56,7 6:38,4


Keskeyttäneet: 23, Makiainen Marko, 1B, Ulosajo