6.2.2016 XVII_Kangasniemi_Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (9)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Luokkatulos
XVII_Kangasniemi_Ralli
6.2.2016
EK 1, YLEISKILPAILUN TULOKSET
F-rallisarja yleinen
Kangasniemen UA
Hokka
 
EK1, 10.71km, nopein: 123.9km/h
SijNroNimiLkTulosEro
12Salminen Tero35:11,3
232Mieskolainen Harri35:21,910,6
311Kauppinen Mikko35:22,311,0
41Salminen Petteri15:28,917,6
522Hiipakka Joni35:29,217,9
68Huuhka Jari35:35,324,0
76Vihervuori Petri25:35,424,1
83Krouvi Mika15:35,624,3
94Ruoppa Timo15:36,825,5
109Hakulinen Antti25:36,925,6
115Hellström Markus35:37,225,9
1224Kortesuo Mikko25:37,826,5
1310Ollikkala Jaakko15:38,327,0
1438Linden Jari15:38,927,6
1548Kettunen Mikael25:40,729,4
1620Högström Juha15:40,829,5
1733Tuomisto Henri25:40,929,6
1830Huhtala Tommi25:41,229,9
1936Mäkinen Tomi35:42,130,8
2018Sundell Sami25:43,432,1
2144Lahikainen Lasse25:43,532,2
2217Koivusaari Sami15:44,333,0
2346Valtaala Jari25:44,633,3
2415Paavilainen Petteri25:45,434,1
2512Sjölund Krister15:48,236,9
2627Manerus Matti25:48,236,9
2731Nirvi Tapio35:48,236,9
2849Korpi Jyrki25:48,537,2
2914Anttila Anders15:48,737,4
3037Savonen Tero25:50,839,5
3116Junnila Jarno15:50,939,6
3226Lindberg Janne25:51,540,2
3343Kosloff Joonas25:52,441,1
3442Harjula Petri25:54,943,6
3521Laitinen Henri25:56,244,9
3635Auraneva Juha-Matti25:56,645,3
3728Jaakkola Kalle15:57,145,8
3829Hyttinen Anssi35:57,245,9
3950Leppänen Jarmo25:58,246,9
4040Salminen Jukka25:58,447,1
4119Valkonen Pasi16:02,951,6
4247Oksanen Jarno16:04,052,7
4313Nikusaari Miika26:06,755,4
4441Kopalainen Pentti26:10,258,9
4525Häkkinen Ville27:13,12:01,8
Tulos EK 1:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
12Salminen Tero3(1) 5:11,3
232Mieskolainen Harri3(2) 5:21,9 10,6
311Kauppinen Mikko3(3) 5:22,3 11,0
41Salminen Petteri1(1) 5:28,9 17,6
522Hiipakka Joni3(4) 5:29,2 17,9
68Huuhka Jari3(5) 5:35,3 24,0
76Vihervuori Petri2(1) 5:35,4 24,1
83Krouvi Mika1(2) 5:35,6 24,3
94Ruoppa Timo1(3) 5:36,8 25,5
109Hakulinen Antti2(2) 5:36,9 25,6
115Hellström Markus3(6) 5:37,2 25,9
1224Kortesuo Mikko2(3) 5:37,8 26,5
1310Ollikkala Jaakko1(4) 5:38,3 27,0
1438Linden Jari1(5) 5:38,9 27,6
1548Kettunen Mikael2(4) 5:40,7 29,4
1620Högström Juha1(6) 5:40,8 29,5
1733Tuomisto Henri2(5) 5:40,9 29,6
1830Huhtala Tommi2(6) 5:41,2 29,9
1936Mäkinen Tomi3(7) 5:42,1 30,8
2018Sundell Sami2(7) 5:43,4 32,1
2144Lahikainen Lasse2(8) 5:43,5 32,2
2217Koivusaari Sami1(7) 5:44,3 33,0
2346Valtaala Jari2(9) 5:44,6 33,3
2415Paavilainen Petteri2(10) 5:45,4 34,1
2512Sjölund Krister1(8) 5:48,2 36,9
2627Manerus Matti2(11) 5:48,2 36,9
2731Nirvi Tapio3(8) 5:48,2 36,9
2849Korpi Jyrki2(12) 5:48,5 37,2
2914Anttila Anders1(9) 5:48,7 37,4
3037Savonen Tero2(13) 5:50,8 39,5
3116Junnila Jarno1(10) 5:50,9 39,6
3226Lindberg Janne2(14) 5:51,5 40,2
3343Kosloff Joonas2(15) 5:52,4 41,1
3442Harjula Petri2(16) 5:54,9 43,6
3521Laitinen Henri2(17) 5:56,2 44,9
3635Auraneva Juha-Matti2(18) 5:56,6 45,3
3728Jaakkola Kalle1(11) 5:57,1 45,8
3829Hyttinen Anssi3(9) 5:57,2 45,9
3950Leppänen Jarmo2(19) 5:58,2 46,9
4040Salminen Jukka2(20) 5:58,4 47,1
4119Valkonen Pasi1(12) 6:02,9 51,6
4247Oksanen Jarno1(13) 6:04,0 52,7
4313Nikusaari Miika2(21) 6:06,7 55,4
4441Kopalainen Pentti2(22) 6:10,2 58,9
4525Häkkinen Ville2(23) 7:13,1 2:01,8


Keskeyttäneet: 7, Kulmala Tero, 1B, ulosajo   -   23, Makiainen Marko, 1B, Ulosajo   -   34, Myyrinmaa Sami, 1B, Ulosajo   -   45, Asikainen Kalle, 1B, tekninen vika