6.2.2016 XVII_Kangasniemi_Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (9)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK5 Maali> Luokkatulos
XVII_Kangasniemi_Ralli
6.2.2016
EK 6, YLEISKILPAILUN TULOKSET
F-rallisarja B-juniorit
Kangasniemen UA
Hiiteri
 
EK6, 14.6km, nopein: 102.2km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1112Haapsaari Marko128:34,1
2113Laitinen Mikko118:34,40,3
3116Seilo Joni128:44,510,4
4147Hämäläinen Tomi128:45,611,5
5114Uurainen Roope118:48,013,9
6132Puupponen Esa129:04,029,9
7129Kärpänen Kristian119:06,232,1
8149Uusi-Rauva Antti129:07,533,4
9141Janhonen Iiro119:16,642,5
10136Seppänen Perttu109:20,846,7
11128Raiski Riku109:23,549,4
12138Tiihonen Tuukka109:24,650,5
13123Laakso Markus119:35,01:00,9
14148Rihu Jani129:35,71:01,6
15140Flyktman Juha119:35,81:01,7
16117Jämsen Sami119:35,91:01,8
17134Ikonen Mikko129:37,31:03,2
18130Loppi Sami119:43,41:09,3
19125Laine Lauri119:51,61:17,5
20126Koivula Toni119:52,61:18,5
21127Forsgren Kim119:53,21:19,1
22122Vesterinen Petri119:59,31:25,2
23143Pietiläinen Seppo1110:08,71:34,6
24135Seppänen Arttu1010:12,01:37,9
25142Mynttinen Kari1110:15,01:40,9
26146Pylvänäinen Jani1210:31,71:57,6
27121Majander Daniel1013:34,15:00,0
Tulos EK 6:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
1113Laitinen Mikko11(1) 39:10,9
2114Uurainen Roope11(2) 39:40,7 29,8
3112Haapsaari Marko12(1) 39:47,1*36,2
4147Hämäläinen Tomi12(2) 39:50,6 39,7
5116Seilo Joni12(3) 40:10,2 59,3
6128Raiski Riku10(1) 40:32,8 1:21,9
7136Seppänen Perttu10(2) 41:03,7 1:52,8
8129Kärpänen Kristian11(3) 41:06,8*1:55,9
9132Puupponen Esa12(4) 41:07,8 1:56,9
10149Uusi-Rauva Antti12(5) 41:12,6 2:01,7
11117Jämsen Sami11(4) 41:43,5 2:32,6
12130Loppi Sami11(5) 41:53,5 2:42,6
13125Laine Lauri11(6) 42:18,7 3:07,8
14126Koivula Toni11(7) 42:52,5 3:41,6
15135Seppänen Arttu10(3) 42:59,5 3:48,6
16141Janhonen Iiro11(8) 43:03,8 3:52,9
17140Flyktman Juha11(9) 43:11,9 4:01,0
18123Laakso Markus11(10) 43:48,6 4:37,7
19122Vesterinen Petri11(11) 43:48,9 4:38,0
20148Rihu Jani12(6) 43:58,5 4:47,6
21127Forsgren Kim11(12) 44:22,0 5:11,1
22143Pietiläinen Seppo11(13) 44:59,9 5:49,0
23146Pylvänäinen Jani12(7) 45:53,3 6:42,4
24138Tiihonen Tuukka10(4) 48:05,7 8:54,8
25142Mynttinen Kari11(14) 49:28,5*10:17,6
26134Ikonen Mikko12(8) 51:59,2 12:48,3
27121Majander Daniel10(5) 54:05,8 14:54,9


Keskeyttäneet: 115, Paronen Marko, 4B, tekninen vika   -   118, Savilaakso Timo, 4B, tekninen vika   -   119, Toivakka Matti, 4C, tekninen vika   -   120, Kinanen Tommi, 2B, Ulosajo   -   124, Mansikkaviita Tomi, 4B, tekninen vika   -   131, Aalto Iiro, 1B, tekninen vika   -   133, Wesin Toni, 4B, Ulosajo   -   137, Friman Matti, 3A, tekninen vika   -   139, Paajanen Juhamatti, LÄHTÖ, tekninen vika   -   144, Kyt√∂m√§ki Marko, 2L, tekninen vika   -   145, Tanttu Jari, 1B, tekninen vika
*AT-pisteet: 142, Mynttinen Kari, 4A, Myöhä, 2:20,0  -   112, Haapsaari Marko, 6A, Ennakko, 1:00,0  -   129, K√§rp√§nen Kristian, 3A, Ennakko, 1:00,0  -   142, Mynttinen Kari, 5A, Ennakko, 1:00,0