6.2.2016 XVII_Kangasniemi_Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (9)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4 EK6 >> Luokkatulos
XVII_Kangasniemi_Ralli
6.2.2016
EK 5, YLEISKILPAILUN TULOKSET
F-rallisarja B-juniorit
Kangasniemen UA
Ohensalo
 
EK5, 14.57km, nopein: 107.1km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1112Haapsaari Marko128:09,6
2113Laitinen Mikko118:19,810,2
3116Seilo Joni128:24,314,7
4114Uurainen Roope118:24,615,0
5129Kärpänen Kristian118:37,027,4
6128Raiski Riku108:41,832,2
7147Hämäläinen Tomi128:43,133,5
8132Puupponen Esa128:48,939,3
9149Uusi-Rauva Antti128:53,043,4
10117Jämsen Sami118:55,045,4
11136Seppänen Perttu108:55,746,1
12127Forsgren Kim119:10,31:00,7
13130Loppi Sami119:10,31:00,7
14125Laine Lauri119:13,21:03,6
15135Seppänen Arttu109:17,21:07,6
16140Flyktman Juha119:17,21:07,6
17123Laakso Markus119:21,11:11,5
18141Janhonen Iiro119:21,51:11,9
19134Ikonen Mikko129:22,91:13,3
20122Vesterinen Petri119:26,41:16,8
21126Koivula Toni119:34,41:24,8
22148Rihu Jani129:41,81:32,2
23142Mynttinen Kari1110:01,61:52,0
24143Pietiläinen Seppo1110:04,41:54,8
25146Pylvänäinen Jani1210:20,92:11,3
26121Majander Daniel1012:17,94:08,3
27138Tiihonen Tuukka1014:01,45:51,8
Tulos EK 5:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
1112Haapsaari Marko12(1) 30:13,0
2113Laitinen Mikko11(1) 30:36,5 23,5
3114Uurainen Roope11(2) 30:52,7 39,7
4147Hämäläinen Tomi12(2) 31:05,0 52,0
5128Raiski Riku10(1) 31:09,3 56,3
6116Seilo Joni12(3) 31:25,7 1:12,7
7136Seppänen Perttu10(2) 31:42,9 1:29,9
8129Kärpänen Kristian11(3) 32:00,6*1:47,6
9132Puupponen Esa12(4) 32:03,8 1:50,8
10149Uusi-Rauva Antti12(5) 32:05,1 1:52,1
11117Jämsen Sami11(4) 32:07,6 1:54,6
12130Loppi Sami11(5) 32:10,1 1:57,1
13125Laine Lauri11(6) 32:27,1 2:14,1
14135Seppänen Arttu10(3) 32:47,5 2:34,5
15126Koivula Toni11(7) 32:59,9 2:46,9
16140Flyktman Juha11(8) 33:36,1 3:23,1
17141Janhonen Iiro11(9) 33:47,2 3:34,2
18122Vesterinen Petri11(10) 33:49,6 3:36,6
19123Laakso Markus11(11) 34:13,6 4:00,6
20148Rihu Jani12(6) 34:22,8 4:09,8
21127Forsgren Kim11(12) 34:28,8 4:15,8
22143Pietiläinen Seppo11(13) 34:51,2 4:38,2
23146Pylvänäinen Jani12(7) 35:21,6 5:08,6
24138Tiihonen Tuukka10(4) 38:41,1 8:28,1
25142Mynttinen Kari11(14) 39:13,5*9:00,5
26121Majander Daniel10(5) 40:31,7 10:18,7
27134Ikonen Mikko12(8) 42:21,9 12:08,9


Keskeyttäneet: 115, Paronen Marko, 4B, tekninen vika   -   118, Savilaakso Timo, 4B, tekninen vika   -   119, Toivakka Matti, 4C, tekninen vika   -   120, Kinanen Tommi, 2B, Ulosajo   -   124, Mansikkaviita Tomi, 4B, tekninen vika   -   131, Aalto Iiro, 1B, tekninen vika   -   133, Wesin Toni, 4B, Ulosajo   -   137, Friman Matti, 3A, tekninen vika   -   139, Paajanen Juhamatti, LńHT÷, tekninen vika   -   144, Kyt√∂m√§ki Marko, 2L, tekninen vika   -   145, Tanttu Jari, 1B, tekninen vika
*AT-pisteet: 142, Mynttinen Kari, 4A, Myöhä, 2:20,0  -   129, K√§rp√§nen Kristian, 3A, Ennakko, 1:00,0  -   142, Mynttinen Kari, 5A, Ennakko, 1:00,0