6.2.2016 XVII_Kangasniemi_Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (47)  AT-pisteet (9)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Luokkatulos
XVII_Kangasniemi_Ralli
6.2.2016
EK 2, YLEISKILPAILUN TULOKSET
F-rallisarja B-juniorit
Kangasniemen UA
Pöyhö
 
EK2, 6.12km, nopein: 96.4km/h
SijNroNimiLkTulosEro
1112Haapsaari Marko123:48,6
2113Laitinen Mikko113:52,13,5
3128Raiski Riku103:52,13,5
4129Kärpänen Kristian113:52,23,6
5115Paronen Marko103:53,04,4
6147Hämäläinen Tomi123:53,44,8
7119Toivakka Matti113:53,75,1
8114Uurainen Roope113:54,25,6
9136Seppänen Perttu103:56,57,9
10125Laine Lauri113:57,58,9
11149Uusi-Rauva Antti123:58,09,4
12133Wesin Toni123:58,49,8
13124Mansikkaviita Tomi123:59,611,0
14127Forsgren Kim113:59,911,3
15116Seilo Joni124:00,011,4
16132Puupponen Esa124:00,011,4
17130Loppi Sami114:00,411,8
18117Jämsen Sami114:00,812,2
19118Savilaakso Timo114:01,312,7
20126Koivula Toni114:05,416,8
21135Seppänen Arttu104:09,520,9
22138Tiihonen Tuukka104:12,924,3
23140Flyktman Juha114:13,725,1
24141Janhonen Iiro114:15,226,6
25146Pylvänäinen Jani124:17,228,6
26142Mynttinen Kari114:19,430,8
27122Vesterinen Petri114:19,831,2
28148Rihu Jani124:20,031,4
29143Pietiläinen Seppo114:20,732,1
30121Majander Daniel104:33,645,0
31123Laakso Markus114:52,51:03,9
32134Ikonen Mikko125:28,31:39,7
33137Friman Matti107:04,93:16,3
Tulos EK 2:n jälkeen
SijNroNimiLk(Sija)TulosEro
1112Haapsaari Marko12(1) 9:39,9
2128Raiski Riku10(1) 9:40,6 0,7
3129Kärpänen Kristian11(1) 9:42,0 2,1
4147Hämäläinen Tomi12(2) 9:43,2 3,3
5114Uurainen Roope11(2) 9:47,5 7,6
6115Paronen Marko10(2) 9:49,8 9,9
7113Laitinen Mikko11(3) 9:51,2 11,3
8136Seppänen Perttu10(3) 9:57,6 17,7
9119Toivakka Matti11(4) 9:58,2 18,3
10124Mansikkaviita Tomi12(3) 9:59,8 19,9
11126Koivula Toni11(5) 10:02,0 22,1
12127Forsgren Kim11(6) 10:04,1 24,2
13133Wesin Toni12(4) 10:04,1 24,2
14125Laine Lauri11(7) 10:05,2 25,3
15132Puupponen Esa12(5) 10:06,6 26,7
16130Loppi Sami11(8) 10:07,3 27,4
17149Uusi-Rauva Antti12(6) 10:09,9 30,0
18117Jämsen Sami11(9) 10:11,9 32,0
19116Seilo Joni12(7) 10:15,2 35,3
20135Seppänen Arttu10(4) 10:15,7 35,8
21118Savilaakso Timo11(10) 10:27,3 47,4
22122Vesterinen Petri11(11) 10:38,1 58,2
23138Tiihonen Tuukka10(5) 10:44,5 1:04,6
24140Flyktman Juha11(12) 10:45,0 1:05,1
25146Pylvänäinen Jani12(8) 10:49,7 1:09,8
26142Mynttinen Kari11(13) 10:50,5 1:10,6
27141Janhonen Iiro11(14) 10:54,2 1:14,3
28148Rihu Jani12(9) 10:54,9 1:15,0
29143Pietiläinen Seppo11(15) 11:04,1 1:24,2
30123Laakso Markus11(16) 11:22,1 1:42,2
31121Majander Daniel10(6) 11:23,2 1:43,3
32134Ikonen Mikko12(10) 11:31,1 1:51,2
33137Friman Matti10(7) 13:29,5 3:49,6


Keskeyttäneet: 120, Kinanen Tommi, 2B, Ulosajo   -   131, Aalto Iiro, 1B, tekninen vika   -   139, Paajanen Juhamatti, LÄHTÖ, tekninen vika   -   144, Kytömäki Marko, 2L, tekninen vika   -   145, Tanttu Jari, 1B, tekninen vika