23.9.2017 Riihivuori-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (61)  AT-pisteet (13)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
Riihivuori-Ralli
23.9.2017
EK 1, LUOKKATULOKSET
Lisäluokat
JYVĂ„SKYLĂ„N UA
LEUSTU
 
Luokka 10, Historic alle 1600, Lähti:6
EK1, 13.7km, nopein: 90.6km/h
SijNroNimiTulosEro
183Luoto Aarre9:04,4
288Tanner Teuvo9:07,63,2
384Lindroos Esa9:10,66,2
487Leponiemi Antti9:16,111,7
586Honkalatva Jari9:51,947,5
685Raittila Seppo19:18,810:14,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
183Luoto Aarre9:04,4
288Tanner Teuvo9:07,6 3,2
384Lindroos Esa9:10,6 6,2
487Leponiemi Antti9:16,1 11,7
586Honkalatva Jari9:51,9 47,5
685Raittila Seppo19:18,8 10:14,4

 
Luokka 11, Historic yli 1600, Lähti:4
EK1, 13.7km, nopein: 97km/h
SijNroNimiTulosEro
190Ala-Lahti Jorma8:28,4
291Haapasalo J-P8:42,614,2
389Kukkonen Veli8:48,420,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
190Ala-Lahti Jorma8:28,4
291Haapasalo J-P8:42,6 14,2
389Kukkonen Veli8:48,4 20,0


Keskeyttäneet: 92, Leppänen Jarmo, 1B, Sähkövika
 
Luokka 12, Yleinen 2-veto alle 1600, Lähti:3
EK1, 13.7km, nopein: 98.4km/h
SijNroNimiTulosEro
195Sihvo Jarkko8:21,0
294Linden Jari8:26,25,2
393Hakuli Juha9:16,255,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
194Linden Jari8:26,2
295Sihvo Jarkko8:31,0*4,8
393Hakuli Juha9:16,2 50,0


*AT-pisteet: 95, Sihvo Jarkko, 1L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 13, Yleinen 2-veto yli 1600, Lähti:9
EK1, 13.7km, nopein: 103km/h
SijNroNimiTulosEro
1103Rantanen Jouni7:58,8
2100Hakulinen Antti8:06,17,3
398Savonen Tero8:11,412,6
4101Laitinen Henri8:23,124,3
5102Rämänen Olli8:30,131,3
697Pentti Jari8:33,835,0
799Hokkanen Hannu8:37,138,3
8104Jokinen Timo8:41,642,8
996Minkkilä Vesa9:02,11:03,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1103Rantanen Jouni7:58,8
2100Hakulinen Antti8:06,1 7,3
398Savonen Tero8:11,4 12,6
4101Laitinen Henri8:23,1 24,3
5102Rämänen Olli8:30,1 31,3
697Pentti Jari8:33,8 35,0
799Hokkanen Hannu8:37,1 38,3
8104Jokinen Timo8:41,6 42,8
996Minkkilä Vesa9:02,1 1:03,3

 
Luokka 14, 4-veto, Lähti:0
 
Luokka 15, Seniorit, Lähti:8
EK1, 13.7km, nopein: 97.8km/h
SijNroNimiTulosEro
1106Kytölä Kari8:24,1
2108Honkanen Petri8:45,921,8
3105Kivimäki Antero8:47,223,1
4107Ekman Jorma9:02,538,4
5109Minkkinen Vesa9:05,441,3
6111Lehtinen Jukka9:09,345,2
7110Hartikainen Arto9:16,852,7
8112Lindroos Harras9:28,81:04,7
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1106Kytölä Kari8:24,1
2108Honkanen Petri8:45,9 21,8
3105Kivimäki Antero8:47,2 23,1
4107Ekman Jorma9:02,5 38,4
5109Minkkinen Vesa9:05,4 41,3
6111Lehtinen Jukka9:09,3 45,2
7110Hartikainen Arto9:16,8 52,7
8112Lindroos Harras9:28,8 1:04,7

 
Luokka 16, seniorit nuotti, Lähti:2
EK1, 13.7km, nopein: 93.6km/h
SijNroNimiTulosEro
1113Rainamo Markku8:47,1
2114Nisula Veli13:11,94:24,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1113Rainamo Markku8:47,1
2114Nisula Veli13:11,9 4:24,8

 
Luokka 17, Historic nuotti, Lähti:1
EK1, 13.7km, nopein: 103.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1115Hirvonen Mikko7:54,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1115Hirvonen Mikko7:54,8

 
Luokka 18, Trophy ja V1600 nuotti, Lähti:3
EK1, 13.7km, nopein: 99.1km/h
SijNroNimiTulosEro
1116Tuomisto Henri8:17,8
2117Huovinen Janne8:21,63,8
3118Karjalainen Juha8:51,934,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1116Tuomisto Henri8:17,8
2117Huovinen Janne8:21,6 3,8
3118Karjalainen Juha8:51,9 34,1

 
Luokka 19, Nuotti 2-veto, Lähti:13
EK1, 13.7km, nopein: 106km/h
SijNroNimiTulosEro
1125Kihlman Jari7:45,3
2119Rytkönen Anssi7:52,57,2
3126Hintsala Timo8:10,625,3
4131Leinonen Heikki8:12,026,7
5120Tuomisto Henri8:12,527,2
6124Pulkkinen Marko8:14,429,1
7130Virolainen Sami8:22,036,7
8121Valkonen Nico8:23,938,6
9122Korkiakoski Harri8:25,540,2
10127Koliseva Otto8:28,643,3
11132Möller Mika8:30,244,9
12123Lauhasmaa Mikko8:33,448,1
13128Sällman Marko9:21,21:35,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1125Kihlman Jari7:45,3
2119Rytkönen Anssi7:52,5 7,2
3126Hintsala Timo8:10,6 25,3
4131Leinonen Heikki8:12,0 26,7
5120Tuomisto Henri8:12,5 27,2
6124Pulkkinen Marko8:14,4 29,1
7130Virolainen Sami8:22,0 36,7
8121Valkonen Nico8:23,9 38,6
9122Korkiakoski Harri8:25,5 40,2
10127Koliseva Otto8:28,6 43,3
11132Möller Mika8:30,2 44,9
12123Lauhasmaa Mikko8:33,4 48,1
13128Sällman Marko9:21,2 1:35,9

 
Luokka 20, Nuotti 4-veto, Lähti:5
EK1, 13.7km, nopein: 103.9km/h
SijNroNimiTulosEro
1136Kuikka Jari7:54,6
2135Rämänen Marko7:58,13,5
3133Berezkin Grigory8:01,06,4
4134Puhakka Ville23:00,015:05,4
5137Pynnönen Ville23:00,015:05,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
1136Kuikka Jari7:54,6
2135Rämänen Marko7:58,1 3,5
3133Berezkin Grigory8:01,0 6,4
4137Pynnönen Ville23:20,0*15:25,4
5134Puhakka Ville23:50,0*15:55,4


*AT-pisteet: 137, Pynnönen Ville, 1B, EK-maksimi, 20,0  -   134, Puhakka Ville, 1B, EK-maksimi, 50,0