28.1.2017 4.Revontuliralli

Tulokset  Keskeyttäneet (24)  AT-pisteet (11)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK5       Yleiskilpailun tulos
AJAKSI OY20.08.2019 - 02:48
4.Revontuliralli
28.1.2017
LUOKKATULOKSET
RSJM
HANKASALMEN UA
 
 
 
Luokka 1, RSJM 1 V 1600, Lähti:15
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
22
Vanhala Tuomo
Ahonen Antti
HyUA
Päij-HUA
Ford Fiesta 1.639:34,7
2
21
Huttunen Tomi
Koskinen Janne
SLUA
HämUA
Suzuki Swift Sport (RS)39:56,9 22,222,2
3
20
Kotamäki Santeri
Valkonen Nico
SaaUA
LMM
Citro√ęn Xsara VTS40:11,9 37,215,0
4
29
Varjo Teemu
Suvanto Jyri
RaisUA
MynUA
Renault Megane40:34,5 59,822,6
5
27
Vepsä Sami
Vepsä Jyrki
RaisUA
RaisUA
Volkswagen Polo GTI40:40,1 1:05,45,6
6
25
Ruuskanen Jani
Kylmänen Essi
ScPalas
ScPalas
Peugeot 206 XT40:47,3 1:12,67,2
7
31
Lammi Joona
Lammi Juho
AL-Härmä
AL-Härmä
Citro√ęn C2 VTS40:56,7 1:22,09,4
8
18
Mäkinen Tommi
Virtanen Sebastian
ESRC
KeurUA
Nissan Almera41:06,1 1:31,49,4
9
24
Räsänen Jyri
Räsänen Joni
KUA
KUA
Toyota Corolla41:12,9 1:38,26,8
10
19
Huovinen Joonas
Romppanen Arto
K-KUA
JoeUA
Renault Clio 1.6 16V (Type CB1D0)42:29,6 2:54,91:16,7
11
32
Konu Teemu
Suokas Ville
JyvUA
AUK J-äijät
Renault Megane Coupe (DAOH05)42:44,4 3:09,714,8
12
28
Pastila Risto
Helenius Heikki
LahUA
PoSUA
Nissan Almera42:46,0 3:11,31,6
13
30
Valkama Timo
Lehtinen Juha
PR-Rac
PR-Rac
Volkswagen Golf 160048:49,9*9:15,26:03,9
14
23
Tanttu Jukka-Pekka
Kuparinen Juha
AL-Kangasniemi
AL-Kangasniemi
Nissan Micra51:06,4*11:31,72:16,5

Keskeyttäneet: 26, Koskinen Jussi, 2A, Tekninen vika
*AT-pisteet: 23, Tanttu Jukka-Pekka, 1B, EK-maksimi, 1:20,0  -   30, Valkama Timo, 3L, Vilppilähtö, 10,0
 
Luokka 2, RSJM 2, N, A ja FIN-R enint√§√§n 1400cc, FIA R1 enint√§√§n 1600cc, Lähti:11
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
44
Virtanen Ville
Virtanen Emma
HamUA
HamUA
Suzuki Swift GTI41:56,3
2
38
Immonen Janne
Immonen Petri
Leppävirta RT
Leppävirta RT
Volkswagen Polo42:01,5 5,25,2
3
45
Latvanen Markus
Mäntyniemi Marko
PertUA
TTR
Nissan Micra Kit Car42:06,0 9,74,5
4
35
Rantasalo Riku
Nylund Niko
RaisUA
RaisUA
Volkswagen Polo 16V 1.442:28,5 32,222,5
5
36
Oksanen Petri
Ikonen Urpo
LohUA
HanUA
Volkswagen Polo 16V 1.443:33,4 1:37,11:04,9
6
39
Airaksinen Jukka
Pitkänen Matti
Leppävirta RT
NilUA
Suzuki Swift GTI43:36,0 1:39,72,6
7
43
Aspegren Risto
Oksanen Toni
RDT
NokUA
Volkswagen Polo 1.444:01,7 2:05,425,7
8
41
Luhtanen Janne
Laine Jouni
LohUA
LohUA
Volkswagen Polo45:54,3 3:58,01:52,6

Keskeyttäneet: 37, Piiroinen Toni, 2A, Tekninen vika  -   40, Halonen Julius, 3A, Maksimi aika  -   42, Pihlajam√§ki Miro, 4A, Tekninenvika
*AT-pisteet: 40, Halonen Julius, 2A, Ennakko, 1:00,0  -   40, Halonen Julius, 1B, EK-maksimi, 1:40,0
 
Luokka 3, RSJM 3, FIA R2 enint√§√§n 1600cc, Ryhm√§ f enint√§√§n 1600cc, FIN-R enint√§√§n 1600cc, Lähti:14
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
55
Korhonen Aleksi
Karttunen Veli-Pekka
SuonUA
AL-Kangasniemi
Opel Corsa B37:03,1
2
56
Rutanen Harri
Laitinen Mikko
SaaUA
JyvUA
Toyota Starlet37:06,2 3,13,1
3
57
Tuominen Toni
Kavander Jari
LohUA
LohUA
Citro√ęn C2 R237:17,7 14,611,5
4
54
Kuusinen Teemu
Kivelä Jukka
ALTI
UuUA
Toyota Starlet37:27,4 24,39,7
5
58
Myllymäki Eetu
Niemelä Sami
LaihUA
LaihUA
Toyota Starlet38:06,6 1:03,539,2
6
63
Muhonen Simo
Laitinen Jani
JyvUA
LMM
Citro√ęn C2 R238:31,7 1:28,625,1
7
66
Jänisoja Ville
Markus Jari
LaihUA
LaihUA
Toyota Corolla Hatchback (AE111)40:00,1 2:57,01:28,4
8
67
Friman Matti
Seppänen Petri
AL-Kangasniemi
MikUA
Lada 120041:38,3 4:35,21:38,2
9
64
Ihalainen Mika
Koponen Marko
Leppävirta RT
Leppävirta RT
Honda Civic SiR41:46,1 4:43,07,8
10
65
Tiihonen Tuukka
Tuukkanen Eetu
AL-Kangasniemi
AL-Kangasniemi
Lada 120041:47,9 4:44,81,8
11
61
Hytinkoski Aki
Toratti Johanna
SIIMU 2000
SIIMU 2000
Citro√ęn C2 R242:52,7 5:49,61:04,8

Keskeyttäneet: 59, Leinonen Ville, 5A, Tekninen vika  -   60, Palmi Toomas, 3B, Tekninen vika  -   62, Ihalainen Tero, 2A, Tekninen vika
 
Luokka 4, RSJM 4, N, A ja FIN-R yli 1600cc, Ryhm√§ F yli 1600cc, FIA R3 ja R#T, Lähti:36
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
68
Hokkala Henri
Kelander Pekka
ALTI
JyvUA
Honda Civic Type R (EP3)36:16,2
2
73
Lehtola Joonas
Lehtola Pekka
LaihUA
LaihUA
Opel Astra GSi 16V36:57,2 41,041,0
3
71
Kärpänen Kristian
Laaksonen Juha
MäntsMK
MäntsMK
Honda Civic Type R (EP3)37:21,1 1:04,923,9
4
70
Hämäläinen Tomi
Nevanpää Kimmo
LMM
P-HUA
BMW 325i (E36)37:30,4 1:14,29,3
5
88
Lejon Risto
Hanhila Petri
AL-Härmä
AL-Härmä
BMW 325i37:54,0 1:37,823,6
6
84
Paussu Juho
Palomäki Santeri
PR-Rac
KankUA
Opel Astra GSi 16V37:56,1 1:39,92,1
7
74
Hannula Juha-Mikael
Hiipakka Joni
LaihUA
LaihUA
BMW M338:05,2 1:49,09,1
8
75
Lauronen Toni
Turunen Lassi
K-KUA
K-KUA
Honda Civic Type R (EP3)38:23,8 2:07,618,6
9
94
Arkko Kimmo
Pajunen Tanja
AL-Kangasniemi
AL-Kangasniemi
Opel Astra F GSi 16V /38:46,3 2:30,122,5
10
104
Toivola Veeti
Kumpunen Jalmari
PengUA
PengUA
Opel Astra F GSi 16V /38:46,4 2:30,20,1
11
72
Hiltunen Lauri
Korhonen Tero
Kemin UA
RoRa
Opel Kadett GSi 16V38:52,2 2:36,05,8
12
69
Ruohio Mika
Nurmela Jere
LprUA
LprUA
Honda Civic Type R38:57,7 2:41,55,5
13
90
Vesterinen Petri
Hautala Juha
Huuha UA
HankUA
Opel Ascona B38:58,3 2:42,10,6
14
81
Rantasalo Esa
Raessuo Juha-Pekka
RaisUA
RaisUA
Opel Kadett GSi 16V39:00,0 2:43,81,7
15
91
Reinikainen Harri
Lahikainen Elina
AL-Kangasniemi
AL-Kangasniemi
Ford Fiesta ST39:00,6 2:44,40,6
16
99
Oksanen Matias
Hänninen Lauri
HankUA
HankUA
Ford Escort RS 200039:13,1*2:56,912,5
17
103
Louhivuori Niko
Tolmunen Aapo
LievUA
LievUA
Opel Astra GSi 16V39:42,7 3:26,529,6
18
93
Autio Anssi
√Ąyr√§v√§inen Henry
KorUA/MK
AUK J-äijät
Ford Escort RS 200039:49,7 3:33,57,0
19
79
Hänninen Tero
Rissanen Antti
HankUA
HankUA
Volvo 24040:02,0 3:45,812,3
20
98
Ahokas Joonas
Flyktman Kristian
HankUA
KorUA/MK
BMW 325i (E36)40:09,7 3:53,57,7
21
97
Jokiperä Jarkko
Kärnä Ville
SsR
SsR
BMW 328i40:10,2 3:54,00,5
22
76
Laitila Tuomo
Savela Tatu
SPAUK
LMM
BMW 325i (E36)40:37,3 4:21,127,1
23
82
Heinänen Matias
Moilanen Oskari
SaaUA
SaaUA
Opel Astra F GSi 16V /40:43,6 4:27,46,3
24
102
Jalkanen Ville
Hakala Juha
HankUA
TamUA
Opel Astra F GSi 16V /41:06,4*4:50,222,8
25
85
Vainionpää Kimmo
Mäki Harri
NUA
KUA
BMW 325i41:30,5 5:14,324,1
26
83
Ahonen Matti
Sulin-Saaristo Tomi
KorUA/MK
LMM
BMW 325i (E36)49:34,7*13:18,58:04,2
27
78
Aalto Santtu
Paaso-Rantala Timo
IiMU
IiMU
Citro√ęn DS3 R3T1:07:55,7*31:39,518:21,0

Keskeyttäneet: 77, Kasi Timo, 3A, Tekninen vika  -   80, Laitinen Mikko, 1L, Tekninen vika  -   87, Tapio Joni, 3A, Tekninenvika  -   89, Latvalehto Teemu, 1B, Tekninen vika  -   92, Alatalo Taavetti, 2A, Tekninen vika  -   96, M√§kinen Santeri, 4A, Tekninenvika  -   100, Pietil√§inen Seppo, 3A, Tekninen vika  -   101, Ritvaniemi Vesa, 3B, Tekninenvika  -   105, Puupponen Esa, 2B, Tekninen vika
*AT-pisteet: 99, Oksanen Matias, 1A, Myöhä, 10,0  -   78, Aalto Santtu, 2A, Ennakko, 9:00,0  -   78, Aalto Santtu, 4A, Ennakko, 6:00,0  -   83, Ahonen Matti, 1B, EK-maksimi, 40,0  -   102, Jalkanen Ville, 1A, Myöhä, 30,0  -   78, Aalto Santtu, 5A, Ennakko, 8:00,0
 
Luokka 5, RSJM 5, FIN-R 4WD (ei sis√§ll√§ WRC-S2000 tai R5-luokiteltuja autoja), Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
106
Marjanen Henri
Lindroos Essi
JyvUA
HämUA
Subaru Impreza STi42:59,8