17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK9       Yleiskilpailun tulos
AJAKSI OY21.03.2019 - 14:57
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
 
 
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
19
Rovanperä Kalle
Pietiläinen Risto
JyvUA
JyvUA
Skoda Fabia R51:06:08,7
2
11
Asunmaa Teemu
Halttunen Jonne
AlavUA
JyvUA
Skoda Fabia R51:06:19,4 10,710,7
3
12
Salo Juha
Ottman Jarno
KaUA
HyUA
Peugeot 208 T16 R51:07:12,6 1:03,953,2
4
14
Nikara Jarkko
Adachi Sayaka
SaaUA
Subaru Impreza WRX Sti1:08:04,2 1:55,551,6
5
16
Vihavainen Ari
Vainikka Jani
HeiUA
MhMK
Mitsubishi Lancer WRC1:08:38,3 2:29,634,1
6
13
Vainionpää Jussi
Juntunen Mika
OUA
KaMK
Citro√ęn DS3 R51:08:52,9 2:44,214,6
7
17
Tukiainen Tomi
Pohjanharju Mikko
KeurUA
KeurUA
Ford Fiesta S20001:08:56,3 2:47,63,4
8
22
Lehessaari Mikko
Hämäläinen Reeta
HyUA
SiAk
Skoda Fabia R51:09:12,4 3:03,716,1
9
18
Ruokanen Ville
Pallari Timo
RoiUA
RoiUA
Skoda Fabia R51:10:07,2 3:58,554,8
10
36
Turunen Jesse
Kallio Kari
K-KUA
UuUA
Subaru Impreza WRX Sti1:11:13,4 5:04,71:06,2
11
20
Soilu Joonas
Hannonen Tuomo
JouSUA
HRCF
Mitsubishi Lancer E91:11:14,7 5:06,01,3
12
44
Kuivinen Timo
Hautanen Ari-Pekka
EPUA
JärvisUA
Mitsubishi Lancer Evolution IX1:13:10,9 7:02,21:56,2
13
27
Hosike Jarkko
Kaikkonen Mikko
HuiUA
YkUa
Ford Focus WRC1:13:45,0 7:36,334,1
14
42
Metsälä Jukka
Ohra-aho Sari
PetUA
PetUA
Mitsubishi Lancer EV (CT9A)1:14:16,1 8:07,431,1
15
33
Burger Kees
Lukka Mikko
RiiUA
NuUA
Skoda Fabia R51:14:34,7*8:26,018,6
16
48
Tuuri Jari
Ruotsalainen Jukka
MhMK
SaaUA
Mitsubishi Lancer E91:15:51,5*9:42,81:16,8
17
51
Lyytikäinen Pasi
Haataja Pasi
PaiUA
EMSC
Mitsubishi Lancer EVO VIII (CT9A)1:17:19,1 11:10,41:27,6

Keskeyttäneet: 15, M√§nty Marko, 6B, Rengasrikko  -   23, Kasi Jukka, 4B, Tekninen   -   24, Eskelinen Mikko, 3B, Tekninen  -   26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus  -   30, Niemi Kim, 4B, Rengasrikko  -   35, Forsstr√∂m Alex, 9B, Ulosajo  -   40, Hulkkonen Tapani, 3B, 2x Rengasrikko  -   47, Hostila Veli-Matti, 6B, Tekninen  -   50, Markkanen Timo, 9A, Tekninen
*AT-pisteet: 47, Hostila Veli-Matti, 4D, Myöhä, 1:50,0  -   48, Tuuri Jari, 2C, Myöhä, 20,0  -   33, Burger Kees, 9A, Myöhä, 10,0
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
21
Pietarinen Eerik
Raitanen Juhana
SiAk
EurUA
Mitsubishi Lancer E91:09:33,2
2
34
Eronen Janne
Mäkelä Ville
HAU
NuUA
Mitsubishi Lancer Evolution IX1:10:13,0 39,839,8
3
28
Hautamäki Ville
Lahtinen Pasi
JärvisUA
KorUA/MK
Subaru Impreza WRX Sti1:11:29,9 1:56,71:16,9
4
31
Mäenpää Timo
Plosila Panu
Kurikan UA
Kurikan UA
Mitsubishi Lancer E91:11:47,8 2:14,617,9
5
37
Selivaara Antti
Salo Jani
SatUA
AlavUA
Subaru Impreza WRX Sti R41:12:39,3 3:06,151,5
6
43
Nikus Tomas
Saarijärvi Jouni
PokyUA
LaihUA
Subaru Impreza WRX Sti1:13:33,2 4:00,053,9
7
38
Veikkanen Niko
Sirpoma Arto
HyUA
HausUA
Subaru Impreza1:14:22,5 4:49,349,3
8
45
Kuikka Jari
Manner Jarno
KangUA
EPUA
Subaru Impreza WRX STI Spec (2009) GRB1:15:38,1 6:04,91:15,6
9
49
Partanen Timo
Ojanen Eliise
TTR
VaToSUA
Subaru Impreza WRX Sti (2005)1:15:56,2 6:23,018,1
10
41
Sandberg Aki
Kanninen Veikko
JoeUA
MäntsMK
Mitsubishi Lancer Evo IX (CT9A)1:16:21,5 6:48,325,3
11
55
Grzegorz Dul
Przemyslaw Zawada
AK Mielecki
AK Dolny-Slask
Subaru Impreza WRX Sti1:16:34,7 7:01,513,2
12
52
Pitkäniemi Timo
Holmberg Kirsi
LamUA
LahUA
Subaru Impreza WRX1:21:00,5 11:27,34:25,8
13
29
Koljonen Juha
Tuhkanen Mikko
TerUA
TerUA
Mitsubishi Lancer Evolution X1:23:26,6*13:53,42:26,1
14
53
Uger Sergey
Uger Maria

Mitsubishi Lancer Evolution X1:26:54,7*17:21,53:28,1
15
56
Posadskiy Aleksandr
Krylov Oleg
ART RALLY - KLOTZ
ART RALLY - KLOTZ
Mitsubishi Lancer Evolution X1:27:33,2 18:00,038,5

Keskeyttäneet: 25, Kiviniemi Kristian, 3B, Tekninen  -   32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen  -   39, Juolahti Arto, 2D, Teknnen  -   46, Hassinen Tuomo, 6A, Tekninen
*AT-pisteet: 29, Koljonen Juha, 7C, Myöhä, 10,0  -   53, Uger Sergey, 2D, Myöhä, 20,0  -   29, Koljonen Juha, 9A, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
59
Huttunen Jari
Linnaketo Antti
KiuUA
AAU
Opel Adam r21:12:11,4
2
60
Lindholm Emil
Tuominen Tomi
NHD
FCDA
Peugeot 208 R21:12:21,8 10,410,4
3
62
Pietarinen Henrik
Lummaa Juha
SiAk
NokUA
Ford Fiesta R21:13:31,9 1:20,51:10,1
4
69
Hokkanen Miika
Pasenius Jukka
LahUA
ValUA
Ford Fiesta R21:13:50,4 1:39,018,5
5
70
Mäkinen Niko
Haapala Antti
LaihUA
KR-TEAM RY
Ford Fiesta R21:14:16,6 2:05,226,2
6
66
Hatakka Tommi
Arpiainen Henri
ImUA
MikUA
Opel Adam r21:14:19,4 2:08,02,8
7
67
Lindberg Jussi
Nuikka Toni
SiAk
SiAk
Renault Twingo R21:14:54,9 2:43,535,5
8
87
Pollari Olli
Ala-Kokkila Arto
AlavUA
KuortUA
Citro√ęn C2 R21:15:07,3 2:55,912,4
9
68
Lindblom Miki
Mannisenmäki Ville
MäntsMK
UUA
Citro√ęn C2 R21:15:25,4 3:14,018,1
10
84
Kivioja Atte
Jäntti Jaakko
LahUA
RoiUA
Peugeot 208 R21:15:52,2 3:40,826,8
11
78
Luhtaniemi Jani
Jauhiainen Juha-Pekka
HyUA
HyUA
Ford Fiesta R21:15:58,8 3:47,46,6
12
81
Laurén Antton
Heikkinen Matti
LohUA
K-KUA
Peugeot 208 R21:16:20,8 4:09,422,0
13
79
Valkonen Anssi
Pohto Jani
AL-Härmä
AL-Härmä
Ford Fiesta R21:16:25,7 4:14,34,9
14
90
√Ėhman Patric
Sparre Aki
BRT
VMF
Ford Fiesta R21:16:45,9 4:34,520,2
15
80
Lehmussaari Vesa
Hämäläinen Matti
PadMU
LprRT
Citro√ęn C2 R21:17:54,4 5:43,01:08,5
16
89
Rautiainen Jani
Hantunen Timo
KR-TEAM RY
JyvUA
Citro√ęn C2 R21:19:20,9 7:09,51:26,5
17
85
Karppanen Mika
Tenhula Markku
LakUA
OUA
Citro√ęn C2 R21:21:01,3 8:49,91:40,4
18
86
Keränen Joonas
Sillanpää Teemu
KalUa
EPUA
Citro√ęn C2 R21:41:46,8*29:35,420:45,5

Keskeyttäneet: 61, Rytk√∂nen Anssi, 4A, Rengasrikko  -   65, Lario Taisko, 7A, Tekninen  -   71, Lavio Jaakko, 7C, Ulosajo  -   72, Viitala Joni, 4D, Tekninen  -   77, Olkoniemi Jonna, 8B, Ulosajo  -   88, Kiiski Teemu, 4C, Tekninen
*AT-pisteet: 86, Ker√§nen Joonas, 9C, Myöhä, 1:40,0
 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
57
Lindroos Joonas
Kilpeläinen Pasi
ESRC
EMSC
Honda Civic Type-R1:13:06,4
2
58
Ruotsalainen Esa
Lamminen Hannu
SaaUA
JoeUA
Honda Civic Type R1:14:22,8 1:16,41:16,4
3
76
Seluska Janne
Leistiö Matti
LakUA
KorUA/MK
Honda Civic Type-R1:16:27,4 3:21,02:04,6
4
92
Toivanen Joni
Hyttinen Antti
JoeUA
JoeUA
Honda Civic Type R (EP3)1:19:11,4 6:05,02:44,0
5
83
Mäkelä Jarko
Rantasalo Mika
RaisUA
RaisUA
Honda Civic Type R (EP3)1:19:51,8 6:45,440,4
6
93
Keskiniva Jussi
Heinonen Anne
RoiUA
LakUA
Honda Civic Type R (EP3)1:27:43,4 14:37,07:51,6

Keskeyttäneet: 63, Savolainen Jarkko, 7B, Tekninen  -   64, Kinnunen Jaro, 2D, Tekninen  -   73, Nousiainen Jori, 4A, Tekninen  -   75, Kinnunen Erno, 6B, Tekninen  -   82, Koski-Lammi Heikki, 4C, √Ėl√∂jypohja  -   91, Seilo Joni, 4D, Tekninen