17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK5 EK7 >> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 6, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Ylätjoki
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK6, 18.33km, nopein: 113.2km/h
SijNroNimiTulosEro
111Asunmaa Teemu9:42,8
219Rovanperä Kalle9:43,10,3
312Salo Juha9:48,25,4
414Nikara Jarkko9:50,17,3
535Forsström Alex9:55,312,5
616Vihavainen Ari10:00,818,0
718Ruokanen Ville10:02,219,4
813Vainionpää Jussi10:06,924,1
917Tukiainen Tomi10:08,625,8
1022Lehessaari Mikko10:09,827,0
1136Turunen Jesse10:15,833,0
1220Soilu Joonas10:17,334,5
1327Hosike Jarkko10:26,743,9
1444Kuivinen Timo10:41,158,3
1542Metsälä Jukka10:44,71:01,9
1633Burger Kees10:45,91:03,1
1748Tuuri Jari10:59,21:16,4
1851Lyytikäinen Pasi11:06,31:23,5
1950Markkanen Timo11:20,81:38,0
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Asunmaa Teemu42:40,6
219Rovanperä Kalle42:40,9 0,3
312Salo Juha43:03,6 23,0
416Vihavainen Ari43:54,5 1:13,9
514Nikara Jarkko43:55,8 1:15,2
617Tukiainen Tomi44:05,4 1:24,8
713Vainionpää Jussi44:11,7 1:31,1
822Lehessaari Mikko44:31,7 1:51,1
918Ruokanen Ville44:44,7 2:04,1
1035Forsström Alex44:58,4 2:17,8
1136Turunen Jesse45:31,3 2:50,7
1220Soilu Joonas46:00,8 3:20,2
1344Kuivinen Timo47:03,6 4:23,0
1433Burger Kees47:10,6 4:30,0
1542Metsälä Jukka47:22,1 4:41,5
1627Hosike Jarkko47:27,9 4:47,3
1748Tuuri Jari48:47,2*6:06,6
1851Lyytikäinen Pasi49:12,9 6:32,3
1950Markkanen Timo52:29,5 9:48,9


Keskeyttäneet: 15, M√§nty Marko, 6B, Rengasrikko  -   23, Kasi Jukka, 4B, Tekninen   -   24, Eskelinen Mikko, 3B, Tekninen  -   26, Hiltunen Jukka, LńHT÷, ylinopeus  -   30, Niemi Kim, 4B, Rengasrikko  -   40, Hulkkonen Tapani, 3B, 2x Rengasrikko  -   47, Hostila Veli-Matti, 6B, Tekninen
*AT-pisteet: 47, Hostila Veli-Matti, 4D, Myöhä, 1:50,0  -   48, Tuuri Jari, 2C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK6, 18.33km, nopein: 109.2km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik10:04,1
234Eronen Janne10:11,27,1
331Mäenpää Timo10:20,716,6
428Hautamäki Ville10:25,621,5
529Koljonen Juha10:32,027,9
637Selivaara Antti10:32,428,3
743Nikus Tomas10:36,031,9
838Veikkanen Niko10:51,647,5
949Partanen Timo10:55,151,0
1055Grzegorz Dul10:59,054,9
1141Sandberg Aki11:00,156,0
1245Kuikka Jari11:03,859,7
1356Posadskiy Aleksandr11:29,01:24,9
1452Pitkäniemi Timo11:42,71:38,6
1553Uger Sergey12:33,62:29,5
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik44:34,9
234Eronen Janne45:01,8 26,9
328Hautamäki Ville45:56,1 1:21,2
429Koljonen Juha46:01,4 1:26,5
531Mäenpää Timo46:07,1 1:32,2
637Selivaara Antti46:15,5 1:40,6
743Nikus Tomas47:15,3 2:40,4
838Veikkanen Niko47:17,3 2:42,4
949Partanen Timo48:16,0 3:41,1
1045Kuikka Jari48:16,7 3:41,8
1141Sandberg Aki48:59,3 4:24,4
1255Grzegorz Dul49:04,4 4:29,5
1352Pitkäniemi Timo52:01,6 7:26,7
1453Uger Sergey54:58,8*10:23,9
1556Posadskiy Aleksandr58:57,0 14:22,1


Keskeyttäneet: 25, Kiviniemi Kristian, 3B, Tekninen  -   32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen  -   39, Juolahti Arto, 2D, Teknnen  -   46, Hassinen Tuomo, 6A, Tekninen
*AT-pisteet: 53, Uger Sergey, 2D, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK6, 18.33km, nopein: 103.9km/h
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari10:35,1
260Lindholm Emil10:38,93,8
365Lario Taisko10:45,110,0
462Pietarinen Henrik10:48,713,6
569Hokkanen Miika10:53,418,3
671Lavio Jaakko10:54,219,1
766Hatakka Tommi10:56,121,0
867Lindberg Jussi10:58,123,0
970Mäkinen Niko10:58,323,2
1068Lindblom Miki10:59,324,2
1187Pollari Olli11:00,325,2
1284Kivioja Atte11:04,129,0
1378Luhtaniemi Jani11:08,933,8
1481Laurén Antton11:09,934,8
1579Valkonen Anssi11:11,136,0
1680Lehmussaari Vesa11:18,643,5
1790√Ėhman Patric11:18,943,8
1877Olkoniemi Jonna11:21,546,4
1986Keränen Joonas11:27,552,4
2089Rautiainen Jani11:36,31:01,2
2185Karppanen Mika11:48,11:13,0
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari46:17,6
260Lindholm Emil46:26,5 8,9
362Pietarinen Henrik46:52,4 34,8
469Hokkanen Miika47:17,0 59,4
570Mäkinen Niko47:25,2 1:07,6
666Hatakka Tommi47:27,0 1:09,4
765Lario Taisko47:30,5 1:12,9
871Lavio Jaakko47:37,1 1:19,5
967Lindberg Jussi47:44,4 1:26,8
1087Pollari Olli48:16,3 1:58,7
1184Kivioja Atte48:19,7 2:02,1
1268Lindblom Miki48:23,4 2:05,8
1378Luhtaniemi Jani48:34,2 2:16,6
1479Valkonen Anssi48:41,2 2:23,6
1581Laurén Antton48:46,4 2:28,8
1690√Ėhman Patric49:06,1 2:48,5
1777Olkoniemi Jonna49:37,6 3:20,0
1880Lehmussaari Vesa49:42,4 3:24,8
1989Rautiainen Jani50:36,0 4:18,4
2086Keränen Joonas50:45,7 4:28,1
2185Karppanen Mika51:36,9 5:19,3


Keskeyttäneet: 61, Rytk√∂nen Anssi, 4A, Rengasrikko  -   72, Viitala Joni, 4D, Tekninen  -   88, Kiiski Teemu, 4C, Tekninen
 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK6, 18.33km, nopein: 102.4km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas10:44,2
263Savolainen Jarkko11:03,519,3
376Seluska Janne11:05,221,0
492Toivanen Joni11:07,122,9
558Ruotsalainen Esa11:11,627,4
683Mäkelä Jarko11:29,845,6
793Keskiniva Jussi11:52,51:08,3
Tulos EK 6 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas46:18,4
258Ruotsalainen Esa47:28,9 1:10,5
363Savolainen Jarkko47:39,4 1:21,0
476Seluska Janne48:29,0 2:10,6
583Mäkelä Jarko50:19,4 4:01,0
692Toivanen Joni51:44,8 5:26,4
793Keskiniva Jussi52:07,8 5:49,4


Keskeyttäneet: 64, Kinnunen Jaro, 2D, Tekninen  -   73, Nousiainen Jori, 4A, Tekninen  -   75, Kinnunen Erno, 6B, Tekninen  -   82, Koski-Lammi Heikki, 4C, √Ėl√∂jypohja  -   91, Seilo Joni, 4D, Tekninen