17. - 18.2.2017 SM Vaakuna-Ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (51)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4 EK6 >> Yleiskilpailun tulos
SM Vaakuna-Ralli
17. - 18.2.2017
EK 5, LUOKKATULOKSET
Ralli SM
MIKKELIN UA
Hasa
 
Luokka 6, SM1 Super 4 LK6 ; FIA R5, Super 2000 Rally, FIN R 4WD (sis√§lt√§√§ A, Super 2000 (vanhentunein luokituksin) ja WRC-02 luokitellut autot), alkuper√§iset FIA-luokituksen mukaiset WRC- autot vu, Lähti:26
EK5, 6.72km, nopein: 101.6km/h
SijNroNimiTulosEro
119Rovanperä Kalle3:58,0
211Asunmaa Teemu4:01,03,0
314Nikara Jarkko4:01,23,2
412Salo Juha4:01,43,4
535Forsström Alex4:05,47,4
615Mänty Marko4:05,57,5
718Ruokanen Ville4:05,77,7
813Vainionpää Jussi4:10,212,2
917Tukiainen Tomi4:10,312,3
1022Lehessaari Mikko4:10,712,7
1116Vihavainen Ari4:11,813,8
1220Soilu Joonas4:16,618,6
1336Turunen Jesse4:19,321,3
1433Burger Kees4:23,525,5
1527Hosike Jarkko4:24,526,5
1647Hostila Veli-Matti4:24,626,6
1744Kuivinen Timo4:28,330,3
1842Metsälä Jukka4:28,730,7
1948Tuuri Jari4:34,936,9
2051Lyytikäinen Pasi4:38,540,5
2150Markkanen Timo4:47,749,7
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
111Asunmaa Teemu32:57,8
219Rovanperä Kalle32:57,8
312Salo Juha33:15,4 17,6
415Mänty Marko33:51,0 53,2
516Vihavainen Ari33:53,7 55,9
617Tukiainen Tomi33:56,8 59,0
713Vainionpää Jussi34:04,8 1:07,0
814Nikara Jarkko34:05,7 1:07,9
922Lehessaari Mikko34:21,9 1:24,1
1018Ruokanen Ville34:42,5 1:44,7
1135Forsström Alex35:03,1 2:05,3
1236Turunen Jesse35:15,5 2:17,7
1320Soilu Joonas35:43,5 2:45,7
1444Kuivinen Timo36:22,5 3:24,7
1533Burger Kees36:24,7 3:26,9
1642Metsälä Jukka36:37,4 3:39,6
1727Hosike Jarkko37:01,2 4:03,4
1848Tuuri Jari37:48,0*4:50,2
1951Lyytikäinen Pasi38:06,6 5:08,8
2047Hostila Veli-Matti39:36,0*6:38,2
2150Markkanen Timo41:08,7 8:10,9


Keskeyttäneet: 23, Kasi Jukka, 4B, Tekninen   -   24, Eskelinen Mikko, 3B, Tekninen  -   26, Hiltunen Jukka, LÄHTÖ, ylinopeus  -   30, Niemi Kim, 4B, Rengasrikko  -   40, Hulkkonen Tapani, 3B, 2x Rengasrikko
*AT-pisteet: 47, Hostila Veli-Matti, 4D, Myöhä, 1:50,0  -   48, Tuuri Jari, 2C, Myöhä, 20,0
 
Luokka 7, SM2 Tuotanto 4 LK7 ;FIA N (2017 ja vanhemmat kv-luokituksen mukaiset), FIN N 4WD (sis√§lt√§√§ N- ja R4- luokitellut autot kansallisilla erivapauksilla ja my√∂s vanhentunein luokituksin) FIA , Lähti:19
EK5, 6.72km, nopein: 98.1km/h
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik4:06,7
234Eronen Janne4:13,36,6
328Hautamäki Ville4:16,810,1
431Mäenpää Timo4:18,111,4
529Koljonen Juha4:19,913,2
637Selivaara Antti4:20,513,8
743Nikus Tomas4:21,014,3
855Grzegorz Dul4:27,020,3
945Kuikka Jari4:29,923,2
1041Sandberg Aki4:31,925,2
1138Veikkanen Niko4:32,125,4
1249Partanen Timo4:33,727,0
1356Posadskiy Aleksandr4:41,434,7
1452Pitkäniemi Timo4:46,039,3
1553Uger Sergey5:14,21:07,5
1646Hassinen Tuomo7:08,93:02,2
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
121Pietarinen Eerik34:30,8
234Eronen Janne34:50,6 19,8
329Koljonen Juha35:29,4 58,6
428Hautamäki Ville35:30,5 59,7
537Selivaara Antti35:43,1 1:12,3
631Mäenpää Timo35:46,4 1:15,6
738Veikkanen Niko36:25,7 1:54,9
843Nikus Tomas36:39,3 2:08,5
945Kuikka Jari37:12,9 2:42,1
1049Partanen Timo37:20,9 2:50,1
1141Sandberg Aki37:59,2 3:28,4
1255Grzegorz Dul38:05,4 3:34,6
1352Pitkäniemi Timo40:18,9 5:48,1
1453Uger Sergey42:25,2*7:54,4
1546Hassinen Tuomo42:44,9 8:14,1
1656Posadskiy Aleksandr47:28,0 12:57,2


Keskeyttäneet: 25, Kiviniemi Kristian, 3B, Tekninen  -   32, J√§rvinen Tommi, 2B, Tekninen  -   39, Juolahti Arto, 2D, Teknnen
*AT-pisteet: 53, Uger Sergey, 2D, Myöhä, 20,0
 
Luokka 8, SM3 R2 LK8;FIA R1 ja R2B enint√§√§n 1600 cc, Lähti:24
EK5, 6.72km, nopein: 95km/h
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari4:14,6
265Lario Taisko4:16,72,1
360Lindholm Emil4:19,24,6
462Pietarinen Henrik4:19,44,8
571Lavio Jaakko4:22,17,5
667Lindberg Jussi4:22,47,8
766Hatakka Tommi4:23,18,5
870Mäkinen Niko4:24,49,8
968Lindblom Miki4:25,410,8
1069Hokkanen Miika4:25,811,2
1179Valkonen Anssi4:26,211,6
1284Kivioja Atte4:26,712,1
1381Laurén Antton4:26,812,2
1490√Ėhman Patric4:27,913,3
1578Luhtaniemi Jani4:28,914,3
1687Pollari Olli4:30,215,6
1780Lehmussaari Vesa4:32,317,7
1877Olkoniemi Jonna4:33,418,8
1986Keränen Joonas4:37,923,3
2085Karppanen Mika4:45,230,6
2189Rautiainen Jani4:45,631,0
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
159Huttunen Jari35:42,5
260Lindholm Emil35:47,6 5,1
362Pietarinen Henrik36:03,7 21,2
469Hokkanen Miika36:23,6 41,1
570Mäkinen Niko36:26,9 44,4
666Hatakka Tommi36:30,9 48,4
771Lavio Jaakko36:42,9 1:00,4
865Lario Taisko36:45,4 1:02,9
967Lindberg Jussi36:46,3 1:03,8
1084Kivioja Atte37:15,6 1:33,1
1187Pollari Olli37:16,0 1:33,5
1268Lindblom Miki37:24,1 1:41,6
1378Luhtaniemi Jani37:25,3 1:42,8
1479Valkonen Anssi37:30,1 1:47,6
1581Laurén Antton37:36,5 1:54,0
1690√Ėhman Patric37:47,2 2:04,7
1777Olkoniemi Jonna38:16,1 2:33,6
1880Lehmussaari Vesa38:23,8 2:41,3
1989Rautiainen Jani38:59,7 3:17,2
2086Keränen Joonas39:18,2 3:35,7
2185Karppanen Mika39:48,8 4:06,3


Keskeyttäneet: 61, Rytk√∂nen Anssi, 4A, Rengasrikko  -   72, Viitala Joni, 4D, Tekninen  -   88, Kiiski Teemu, 4C, Tekninen
 
Luokka 9, SM4 Super 2 LK9; ryhm√§ N enint√§√§n 2000 cc FIA R3 ja FIN R enint√§√§n 2000 cc FIA R3T/R3D Super 1600 N/A (Tdi 2-veto), Lähti:12
EK5, 6.72km, nopein: 93.1km/h
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas4:19,8
263Savolainen Jarkko4:21,92,1
375Kinnunen Erno4:28,18,3
476Seluska Janne4:30,010,2
592Toivanen Joni4:33,413,6
683Mäkelä Jarko4:42,322,5
758Ruotsalainen Esa4:45,926,1
893Keskiniva Jussi4:49,629,8
Tulos EK 5 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Lindroos Joonas35:34,2
258Ruotsalainen Esa36:17,3 43,1
363Savolainen Jarkko36:35,9 1:01,7
475Kinnunen Erno37:14,6 1:40,4
576Seluska Janne37:23,8 1:49,6
683Mäkelä Jarko38:49,6 3:15,4
793Keskiniva Jussi40:15,3 4:41,1
892Toivanen Joni40:37,7 5:03,5


Keskeyttäneet: 64, Kinnunen Jaro, 2D, Tekninen  -   73, Nousiainen Jori, 4A, Tekninen  -   82, Koski-Lammi Heikki, 4C, √Ėl√∂jypohja  -   91, Seilo Joni, 4D, Tekninen